Odzież medyczna dla kosmetyczek

230

 

Odzież kosmetyczna

Każdy z nas zna powiedzenie „pierwsze wrażenie robi się tylko raz”. W branży beauty zyskuje ono dużo głębsze znaczenie, ponieważ to właśnie w takich miejscach jak salony kosmetyczne czy gabinety odnowy biologicznej dba się o wygląd Klientów. Odzież kosmetyczna stanowi kluczowe znaczenie zarówno dla samego salonu, jak i jego postrzegania przez innych. Widok nieprofesjonalnie ubranych pracowników z pewnością nie wpływa pozytywnie na wizerunek marki, co jest dużym błędem z punktu widzenia PR. Ubranie kosmetyczne powinno być estetyczne, ale także zapewniać ochronę, dlatego warto wybierać najlepsze produkty, a takie dostępne są w ofercie Uniformix.         

Odzież kosmetyczna w branży beauty

W dzisiejszych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni dbają o swój wygląd, regularnie korzystając z usług salonów kosmetycznych. Stąd też wzięła się tak duża konkurencja w branży beauty, która stawia przed właścicielami oraz pracownikami nowe wyzwania. Poza wysoką jakością wykonywanych usług ważne są najmniejsze detale, a do nich zaliczyć można odzież medyczną dla kosmetyczek. Stanowi ona nie tylko wizytówkę gabinetu, ale także element identyfikacji wizualnej, bardzo potrzebny do budowy silnej marki.

Chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, musisz stworzyć spójną koncepcję, gdzie wszystkie elementy będą ze sobą współgrały. Jako właściciel salonu możesz zainwestować w ubrania kosmetyczne lub poinformować o konieczności ich posiadania swoich pracowników. Warto przy tym wytłumaczyć, jakie są Twoje oczekiwania oraz wspólnie ustalić kolorystę, fason lub inne detale. Jeśli sam do końca nie wiesz, czego potrzebujesz lub masz jakieś pytania, warto skontaktować się z naszymi konsultantami, którzy doradzą i pomogą przy wyborze odpowiedniej odzieży do salonów kosmetycznych. 

Czym kierować się przy wyborze odzieży kosmetycznej?

Odzież kosmetyczna ma na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku salonu. Poza tym spełnia bardzo ważną funkcję, a mianowicie chroni pracowników. Podczas wykonywania zabiegów wykorzystują oni różne preparaty oraz bezpośrednio dotykają skórę Klientów. Narażeni są więc na zagrożenia chemiczne i biologiczne. Zakup właściwego fartucha, żakietu czy kompletu medycznego znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa w salonie. To z kolei wpływa na dobre relacje w pracy i najwyższą jakość wykonywanych usług. Klienci widząc pracownika ubranego w odzież ochronną kosmetyczną, chętniej mu zaufają, polecą oraz ponownie odwiedzą salon.

Wiele osób stojąc przed wyborem odzieży kosmetycznej, zastanawia się na co zwrócić uwagę. Na rynku bowiem dostępnych jest setki towarów, jednak nie każdy spełnia najwyższe standardy tak jak Uniformix. Czym więc kierować się kupując odzież medyczną kosmetyczną?

  • Jakością – to najważniejsze kryterium, od którego zależy, jak długo Twój uniform będzie nadawał się do noszenia. Zadbaj, by bluza oraz spódnica były wykonane z tkaniny odpornej na zabrudzenia, miękkiej w dotyku oraz odprowadzającej wilgoć, dzięki czemu nawet kilkugodzinna praca nie będzie stanowić problemu. Trwała odzież kosmetyczna posłuży przez długie lata, nadal wyglądając jak nowa, mimo częstych prań i regularnego użytkowania.
  • Ceną – wbrew powszechnej opinie odzież kosmetyczna damska wcale nie jest droga. Na stronie Uniformix znajdziesz spodnie, sukienki oraz rybaczki w przystępnych dla każdego cenach. Dodatkowo warto regularnie przeglądać naszą stronę, ponieważ często pojawiają się promocje, dzięki czemu tania odzież kosmetyczna jest jeszcze tańsza.
  • Dostępnością kolorów oraz rozmiarów – każdy człowiek jest inny. Ma swoje ulubione kolory i niekoniecznie mieści się w rozmiarze S. Nie ma w tym niczego złego, ponieważ różnorodność jest piękna. W Uniformix znajdziesz ubranie kosmetyczne zarówno w żywych, jak i stonowanych kolorach zaczynające się od rozmiarów XS, kończąc na XL.
  • Fasonem – większe uda czy szersze biodra nigdy nie powinny być powodem niedopasowanej spódnicy lub spodni. U nas szeroki wybór modeli oraz fasonów sprawia, że każda kobieta i mężczyzna z radością znajdują to, czego od dawna szukali. 

Jakie są zalety ubrania kosmetycznego?

Do głównych zalet noszenia ubrań kosmetycznych niewątpliwie należy kwestia wizualna. Dzięki uniformom wszyscy pracownicy wyglądają schludnie i elegancko budując tym dobry wizerunek salonu. Dodatkowo odzież kosmetyczna wpływa na bezpieczeństwo zarówno ludzi wykonujących oferowane usługi, jak i Klientów.  

FAQ dla kategorii Odzież kosmetyczna

1.     W jaki sposób odzież kosmetyczna pomaga budować wizerunek marki?

Pracownicy noszący podobną lub identyczną odzież kosmetyczną są wizytówką salonu. Odpowiednio dobrane kolory uniformów powinny współgrać np. z kolorystyką logo, strony internetowej oraz samym gabinetem. Dzięki temu Klienci szybciej zapamiętają markę i chętniej będą ją polecać. Spójny wizerunek wpływa także na wzrost zaufania do personelu. Noszenie profesjonalnej odzieży medycznej dla kosmetyczek jest świadectwem respektowania reguł panujących w placówce oraz zasad higieny. Ponadto świadczy o jakości oferowanych usług. Określony i stosowany tzw. dress code poza kwestiami bezpieczeństwa i wygodny wpływa także na prestiż zawodowy. Dumni oraz dobrze ubrani w piękne, dopasowane uniformy pracownicy chętniej podejmują powierzone zadania, z uśmiechem na twarzy, witając Klientów.

2.     Dlaczego ubranie kosmetyczne powinno być najwyższej jakości?

Praca w branży beauty oznacza stały kontakt z drugim człowiekiem, a także jego tkanką. Podczas wykonywania zabiegów stosuje się różnego rodzaju preparaty, których skład może uczulać. W celu zapewnienia Klientowi bezpieczeństwa dezynfekuje się wszystkie sprzęty i sterylizuje narzędzia. Ochroną dla pracownika w ciągu całego dnia w pracy jest więc odzież medyczna kosmetyczna, pozwalająca utrzymać właściwy poziom higieny. Uniformy, takie jak spódnice, bluzy czy fartuchy noszone są codziennie, dlatego wymagają częstego prania, co naraża materiał na zniszczenie. Tkanina wysokiej jakości jest wytrzymała i odporna na działanie wysokiej temperatury oraz środków chemicznych. Wpływa także na wygodę odzieży medycznej oraz dopasowanie do sylwetki. Nie krępuje ruchów w trakcie wykonywania zabiegów, ale nie stanowi także mało estetycznego „worka na śmieci”. Najwyższej jakości ubrania kosmetyczne prezentują się schludnie, a noszący je pracownicy wyglądają profesjonalnie, czując przy tym maksymalny komfort.

3.     Jak zadbać o odzież kosmetyczną, żeby służyła jak najdłużej?

Odzież medyczna dla kosmetyczek stanowi ochronę przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi, a także odpowiada za wizerunek pracowników oraz postrzeganie samej placówki. Konieczne jest więc właściwe postępowanie w jej przypadku, tak by mogła służyć przez długi czas. W dbaniu o odzież kosmetyczną ważne jest przestrzeganie zaleceń znajdujących się na metkach lub stronie producenta. Podczas prania stosuj odpowiednią temperaturę oraz preparaty, które nie zniszczą tkaniny. W przypadku nagłych plam zareaguj od razu, by zwiększyć szansę na ich całkowite usunięcie. Zwróć uwagę, w jaki sposób prasujesz, suszysz oraz przechowujesz swoje uniformy. Te kilka prostych zasad pomoże Ci zadbać o odzież kosmetyczną, która posłuży Ci przez dłuższy czas.

pixel