ZWROTY (Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy)

 

 

Dane sprzedającego /przedsiębiorcy:

Dostępny pod adresem www.uniformix.pl sklep internetowy UNIFORMIX Marcin Błędowski prowadzony jest przez Marcina Błędowskiego prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą Uniformix Marcin Błędowski , zarejestrowanego w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

 

UNIFORMIX Marcin Błędowski
ul. Cieszyńska 52
43-440 Bażanowice

NIP 945-175-45-04
Regon 070841423
wpis w CEIDG pod nr wniosku: 000944996/2014

 Nr konta bankowego: 44 1090 2053 0000 0001 3084 8445

Nasz bank: BZWBK S.A.
SWIFT:WBKPPLPP
IBAN: PL 44 1090 2053 0000 0001 3084 8445

infolinia: 33 48 69 135
od poniedziałku do czwartku 8.00 - 16.00 , piątek 8.00 - 15.00                                                                                                                                                                                                            e-mail:sklep@uniformix.pl

  


 ZWROTY (Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy):

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, „w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.”Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, powinni Państwo poinformować nas (Uniformix Marcin Błędowski dostępny pod adresem Cieszyńska 52, 43-440 Bażanowice, mailowym: sklep@uniformix.pl ) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia ( np. pismo wysłane pocztą, faksem lub mailem). Mogą Państwo skorzystać z formularza znajdującego się na odwrocie, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy , wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Skutki odstąpienia od umowy: zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności niezwłocznie , a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Sprzedawca ma jednak prawo do wstrzymania się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania zwrotu rzeczy lub otrzymania potwierdzenia od konsumenta dowodu jej odesłania , w zależności od tego , które wydarzenie nastąpi wcześniej.W przypadku gdy zwracają Państwo tylko jakąś część zamówienia, koszty transportu będą zwracane proporcjonalnie do ilości zwracanych rzeczy. Zwrotów płatności dokonamy na wskazany przez Państwa nr konta bankowego podanego na oświadczeniu o odstąpieniu od umowy, przesłanego do nas w wiadomości mailowej bądź przesłanego do nas wraz ze zwrotem. Na pewno nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów związanych ze zwrotem pieniędzy. Jeżeli otrzymali Państwo rzeczy zgodnie z umową, będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 

 

Konsument może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy podanego poniżej lub pobrać takie oświadczenie z dołu niniejszej zakładki.

 


 

                (Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

 

 UNIFORMIX Marcin Błędowski

ul. Cieszyńska 52
43-440 Bażanowice 
 
NIP 945-175-45-04
tel/fax 33 48 69 135
e-mail:sklep@uniformix.pl

 

- Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*)
  umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie 
następującej usługi(*)

- Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

- Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

- Adres konsumenta(-ów)

- Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

- Data

(*) Niepotrzebne skreślić.             


 

Postanowienia dotyczące ODPOWIEDZIALNOŚCI KONSUMENTA za zmniejszenie wartości rzeczy chronią interesy przedsiębiorców. Odpowiedzialność konsumenta za korzystanie z rzeczy w stopniu większym, niż jest to konieczne do zbadania rzeczy będzie miała charakter odszkodowawczy.Przedsiębiorca może zwrócić konsumentowi kwotę wartości towaru obniżoną o kwotę odpowiadającą zmniejszeniu wartości towaru, która może być spowodowana złym obchodzeniem się z towarem, w sposób inny niż konieczny do stwierdzenia cech, funkcjonalności oraz charakteru towaru.

BRAK odstąpienia od umowy: Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. 

CENY podane na stronie www.uniformix.pl są cenami brutto i zawierają podatek VAT.

SKLEP uniformix.pl preferuje dwa sposoby zapłaty za dokonane zamówienie - 100% przedpłata na konto, której należy dokonać w ciągu 14 dni od momentu złożenia zamówienia lub zapłata u kuriera UPS w momencie odbioru przesyłki.

KOSZTY dodatkowe: Koszty transportu zamawianego towaru ponosi konsument. Koszty te są jasno określone na stronie uniformix.pl ( na terenie kraju wysyłka za pobraniem wynosi 14zł a zamówienia opłacane z góry na konto bankowe mają koszt wysyłki 10 zł).

 

UWAGA KLIENCI!!! SKLEP NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW WYSYŁANYCH DO NAS ZA POBRANIEM CZY ZA ZALICZENIEM POCZTOWYM!!!

 

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz_zwrotu

Klient może skorzystać z opcji darmowego zwrotu logując się na swojego konto w sklepie uniformix.pl i dodając zwrot - wygenerowany zostanie kod na Paczkomaty InPost które uprawniają do bezpłatnego zwrotu towaru. W przypadku braku konta w sklepie uniformix.pl prosimy o kontakt ze sklepem sklep@uniformix.pl

Zamówienia zakupione przez sklep internetowy można zostawić w jednym ze sklepów stacjonarnych, obsługa sklepu odeśle towar do sklepu wysyłkowego skąd realizowany jest zwrot na konto.

Wszystko odbywa się na zasadzie zwrotu i nowego zamówienia po aktualnych cenach.

pixel