Czepki medyczne / chirurgiczne

13

Sala operacyjna, czy też gabinet zabiegowy to takie miejsce, gdzie musi być zachowana maksymalna czystość higiena i sterylność. Nie bez powodu na sali operacyjnej obowiązuje odpowiedni strój oraz obuwie, a chirurdzy przed wejściem w pole czyste muszą dokładnie wyszorować dłonie, którymi później dotykają dopiero skalpela. Chodzi tutaj o ludzkie życie, a także komfort pracy. Czepek ochronny na włosy to niezastąpiony element stroju chirurga. Nie tylko chroni pole operacyjne przed dostaniem się niechcianych pyłków czy włosów, ale także zapewnia lekarzowi niczym niezabrudzone pole widzenia.

Czepki medyczne męskie

Czepki chirurgiczne kiedyś musiały być minimalistyczne, w kolorze stroju, bez jakichkolwiek odchyleń od normy. Dziś na salach operacyjnych możemy spotkać już coraz więcej wariacji na temat czepków chirurgicznych. Kolorowe, a nawet wzorzyste czepki chirurgiczne coraz częściej stają się charakterystycznym gadżetem lekarza. Jednak trzeba pamiętać, że najważniejsze jest dobro pacjenta i główna funkcja, jaką czepki mają spełniać to zapewnienie maksymalnej czystości.

Oferowane w naszym sklepie online czepki medyczne męskie marki Uniformix, to eleganckie, stylowe nakrycia głowy, wiązane z tyłu na troczek. Czepki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych w uniwersalnym rozmiarze. Czepki chirurgiczne wykonane są z tkaniny o składzie 50% bawełna 50% poliester. Niedługo w naszej ofercie pojawią się wzorzyste czepki o składzie 100% bawełna. Wnętrze czepków chirurgicznych wyłożone jest w części czołowej specjalną tkaniną frotté, mającą zapewnić dodatkowy komfort. Tkanina ta bowiem doskonale chłonie wodę, świetnie chroni zatem twarz chirurga przed kropelkami potu, mogącymi pojawić się podczas długiej, męczącej operacji.

 

pixel