Odzież medyczna dla fizjoterapeutów

69

Strój fizjoterapeuty

Fizjoterapeuci na co dzień mają styczność z osobami cierpiącymi na ograniczenia ruchowe ze względu na przebyte urazy, choroby czy operacje. Zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić pacjentom sprawność, wymagają zaangażowania obu stron. Strój fizjoterapeuty powinien więc być dostosowany do specyfiki pracy, która wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym i przebywaniem w ciągłym ruchu.

Nie można także zapominać o funkcjonalności, kwestiach estetycznych oraz innych wymaganiach, jakie musi spełniać odzież medyczna. Takie ubranie dla fizjoterapeuty znajdziesz w naszym sklepie, gdzie możemy Ci zaproponować szeroki wybór wzorów i kolorów dostępnych w kolekcji damskiej oraz męskiej.

Strój fizjoterapeuty. Dlaczego odgrywa tak ważną rolę?

Praca w służbie zdrowia to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga bezpośredniego kontaktu z pacjentami. Odzież dla fizjoterapeuty pełni funkcję ochronną przed bakteriami, wirusami i innymi czynnikami chorobotwórczymi, którymi można się zakazić podczas styczności z chorymi.

Ćwiczenie z osobami mającymi trudności z poruszaniem to także ogromny wysiłek, który wymaga dużej sprawności fizycznej. Odpowiedni strój fizjoterapeutyczny zapewnia maksymalne poczucie komfortu i nie ogranicza ruchów, dzięki czemu zadba o Twoją wygodę podczas pełnienia codziennych obowiązków. Profesjonalna odzież dla fizjoterapeutów pomoże Ci również zbudować wizerunek eksperta i zyskać zaufanie pacjentów.

Odzież dla fizjoterapeutów. Czym się cechuje?

Zwykłe ubrania nie są w stanie zastąpić profesjonalnej odzieży medycznej dla fizjoterapeutów. Uniform musi bowiem spełniać określone warunki wymagane w zawodach związanych ze służbą zdrowia.

Czym się wyróżnia profesjonalny strój fizjoterapeuty dostępny w ofercie Uniformix?

  • Wytrzymałość – nasza odzież dla fizjoterapeutów jest wykonana z wysokogatunkowych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.
  • Wygodny krój – ubranie dla fizjoterapeuty zostało zaprojektowane tak, aby gwarantowało maksymalne poczucie komfortu w każdej sytuacji. Elastyczna tkanina nie ogranicza ruchów i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, pozwala skórze oddychać i odprowadza wilgoć na zewnątrz.
  • Funkcjonalność – strój dla fizjoterapeutów jest wyposażony w rozwiązania, które ułatwią Ci pełnienie codziennych obowiązków. Ściągacze na kostkach, pojemne kieszenie czy troczki do regulowania szerokości w pasie przekładają się na większą wygodę i funkcjonalność odzieży.
  • Higiena i bezpieczeństwo – odzież dla fizjoterapeutów jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Można ją prać nawet w wysokich temperaturach, bez ryzyka, że strój fizjoterapeuty się odkształci, zmechaci czy straci kolor.

U nas zaopatrzysz się w kompletną odzież dla fizjoterapeuty. W sprzedaży mamy wygodne spodnie, bluzy medyczne, fartuchy, a także ciepłe polary, idealne na chłodniejsze dni i podczas pracy w terenie.

Dress-code dla fizjoterapeutów

Strój fizjoterapeuty musi być zgodny z zasadami dress code’u, obowiązującymi w zawodzie. Przede wszystkim wymaga się, aby odzież była schludna, czysta i pozytywnie wpływała na wizerunek miejsca pracy. Ubranie dla fizjoterapeuty powinno też umożliwiać odróżnienie pacjentów od personelu, dlatego zazwyczaj obowiązują ujednolicone uniformy. W większości placówek medycznych nie ma narzuconych sztywnych reguł dotyczących kroju i kolorystyki, dlatego sam możesz wybrać odzież dla fizjoterapeuty, która odpowiada Twoim indywidualnym preferencjom.

FAQ dla kategorii Strój fizjoterapeuty

1.      Jakie wymagania powinny spełniać ubrania dla fizjoterapeutów?

Profesjonalne ubrania dla fizjoterapeuty powinny mieć wygodny krój, który dopasowuje się do ciała, a jednocześnie nie ogranicza ruchów. Wymaga się również, aby odzież fizjoterapeuty była wykonana z przewiewnych materiałów, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz i pozwalają skórze oddychać.

Ważna jest również trwałość i bezpieczeństwo, dlatego ubranie dla fizjoterapeuty musi być wytrzymałe, niepodatne na uszkodzenia mechaniczne i zapewniać właściwy poziom ochrony podczas kontaktu z pacjentem.

Warto także zwrócić uwagę na walory wizualne, gdyż strój fizjoterapeuty musi spełniać zasady dress code’u obowiązującego na terenie placówki i pozytywnie wpływać na wizerunek miejsca pracy.

2.      Jaka odzież sprawdzi się w pracy fizjoterapeuty?

W pracy z pacjentami niezbędny jest wygodny strój fizjoterapeuty, który zapewnia swobodę ruchów. Warto zwrócić uwagę na krój, aby najbardziej odpowiadał Twoim potrzebom i był zgodny z indywidualnymi preferencjami. W kolekcji odzieży dla fizjoterapeutów znajdziesz kilka modeli długich spodni w wersji z prostymi nogawkami lub ograniczonymi ściągaczem.

Do wyboru masz także mnóstwo fasonów bluz medycznych z krótkim rękawem i z funkcjonalnymi kieszeniami, w których możesz trzymać podręczne akcesoria. Na chłodniejsze dni warto zaopatrzyć się w bluzę polarową zapinaną na suwak, z wysoką stójką pod szyję i z długimi rękawami z elastycznymi ściągaczami.

3.      Dlaczego kolory ubrań dla fizjoterapeutów są tak ważne?

Ubranie dla fizjoterapeuty wcale nie musi być nudne i ograniczać się do klasycznego, białego uniformu. Żeby się wyróżnić i podkreślić swój indywidualny styl, świetnym pomysłem będzie kolorowa odzież dla fizjoterapeutów. W kolekcji znajdziesz m.in. modele niebieskie, bordowe, zielone, szare czy czarne z możliwością dowolnego łączenia kolorów poszczególnych elementów garderoby. 

Kolorowy strój fizjoterapeuty jest ponadto mniej formalny niż biały, co pozwoli Ci skrócić dystans w kontaktach z pacjentami i ułatwi współpracę z podopiecznymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku pracy z dziećmi i osobami, które są nieufne w stosunku do obcych.

pixel