Młotki neurologiczne

2

Młotki neurologiczne należą do podstawowych narzędzi medycznych stosowanych przez lekarzy w gabinetach neurologicznych, terapeutycznych oraz pediatrycznych. Są to młotki do badania głębokich odruchów. Badania te są bardzo ważne, gdyż pozwalają wykryć nieprawidłowości w obwodowym oraz ośrodkowym układzie nerwowym.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć znakomitej jakości młotek neurologiczny Taylor. Ten rodzaj młotka neurologicznego powstał w 1888 roku i został opracowany przez J.M. Taylora. Składa się on z trójkątnego kawałeczka delikatnej gumy oraz rączki wytworzonej z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jego uchwyt idealnie dopasowuje się do każdej dłoni. Rękojeść jest precyzyjnie zrównoważona oraz doskonale zbilansowana, by zapewnić pełną kontrolę nad siłą uderzenia w trakcie badania. Ten typ młotka neurologicznego jest tak skonstruowany, by uderzenia były wykonane możliwie bezboleśnie, a zarazem precyzyjnie.

W naszej ofercie jest także młotek neurologiczny Buck Hammer. Jest to model bardzo dobrze wyważony, stabilny, zapewniający komfort użytkownikowi. Głowica tego młotka jest wyposażona w małą oraz dużą końcówkę, które można używać zależnie od miejsca uderzenia. Taka budowa sprawia, że badanie jest precyzyjne oraz bezbolesne. Posiada on również bardzo dobrze wyważoną rękojeść, która zapewnia właściwą siłę uderzenia. Oprócz tego jest dołączony zintegrowany szpikulec, który można wkręcić w głowicę, a także pędzelek umieszczany na końcu rękojeści.

pixel