Narzędzia stomatologiczne

1

W każdym gabinecie stomatologicznym powinny znajdować się wysokiej jakości sprzęty, oprzyrządowania oraz akcesoria, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo pacjentowi oraz komfort lekarzowi podczas wykonywania pracy. Narzędzia stomatologiczne są podstawowym oraz niezbędnym elementem wyposażenia wszystkich gabinetów stomatologicznych. Mogą one być jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Służą one do przeprowadzenia podstawowych badań w trakcie każdej wizyty. Muszą one posiadać niezbędne atesty oraz gwarancje.

Narzędzia medyczne do zadań specjalnych


Główną kategorię naszych instrumentów medycznych stanowią narzędzia stomatologiczne, które używane są przez dentystów podczas różnego rodzaju zabiegów. Tego typu narzędzia medyczne odgrywają istotną rolę nie tylko podczas działań stomatologa dotyczących uzębienia, ale również i tych tyczących się higienicznego stanu jamy ustnej. Z tego względu muszą one spełniać wszelkie niezbędne wymagania pod względem funkcjonalności oraz jakości. W naszym sklepie występują one w różnorodnych wariantach oraz wielkościach. Są one specjalnie zaprojektowane oraz odpowiednio wykonane z wysokiej jakości materiałów biologicznie obojętnych, co w dużej mierze przekłada się na ich niewielki ciężar, a także wysoką wytrzymałość i niezawodność. Każdemu lekarzowi dentyście gwarantują bezpieczne, dokładne i profesjonalne wykonywanie niezbędnych czynności w trakcie przeprowadzanego zabiegu. Z pewnością niejeden specjalista doceni wygodę oraz pewny uchwyt, w trakcie ich użytkowania.

Jednym z elementów instrumentarium diagnostycznego jest pęseta anatomiczna Standard dostępna w naszym sklepie internetowym. Jest to narzędzie wielkości 18 lub 20 cm, które często zwane jest też szczypczykami anatomicznymi. Składa się ono z połączonych ze sobą dwóch ramion, które zakończone są dziobkami. Końcówki te są gładkie lub posiadają poprzeczne, delikatne prążki, które umożliwiają podtrzymywanie narządów podczas ich oglądania bądź zszywania. Pęsety anatomiczne wykonane są z bardzo wysokiej jakości nierdzewnej stali. Posiadają one Certyfikaty: ISO 9001:2000, CE MARK, ISO 13485:2003, QSR. W zależności od kąta ułożenia ramion i dziobków wyróżniamy szczypczyki podwójnie odgięte, sierpowe oraz odgięte pod kątem rozwartym. Pęsety w stomatologii służą przede wszystkim do umieszczania oraz usuwania wałków ligniny, tamponów, czy kulek waty. Stosuje się je także do chwytania i przytrzymywania niewielkich narzędzi, które wykorzystywane są w trakcie zabiegów stomatologicznych, np. ćwieków, wierteł.

pixel