5 powodów, dla których warto wybrać kolorową odzież medyczną

2023-05-22
5 powodów, dla których warto wybrać kolorową odzież medyczną

Era wyłącznie białych mundurków i fartuchów w szpitalach i przychodniach minęła. Wiele wskazuje na to, że bezpowrotnie – dziś zdecydowanie rządzą kolory. Jeśli jednak wciąż się wahasz, czy kolorowa odzież medyczna to dobry wybór, poznaj 5 argumentów, które Cię do niej przekonają!

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto postawić na kolorową odzież medyczną?
  • Jakie kolory odzieży medycznej wybrać?

1. Kolorowa odzież medyczna – dopasowana do Twojego stylu

Jakie kolory ubrań najczęściej nosisz na co dzień? Delikatne i kobiece pastele, ponadczasową klasykę, taką jak biel, czerń, szarość czy beż, odważną czerwień, nowoczesny granat albo tak popularną w ostatnich sezonach butelkową zieleń? A może Twoja szafa jest jak kolorowa łąka – pełna najróżniejszych barw?W pracy w ochronie zdrowia nie musisz już rezygnować ze swojego stylu i zamieniać ulubionych kolorów na monotonną biel. Współczesna moda medyczna pokochała barwne uniformy. Na korytarzach szpitali, przychodni i klinik widać całą paletę najróżniejszych odcieni: od stonowanej szarości, przez granat i czerń, aż po kolory oryginalne i nietuzinkowe, na przykład wyrazistą fuksję, radosny, wiosenny żółty czy błękit w lazurowym wydaniu. Kolorystykę swojego służbowego mundurka swobodnie więc dopasujesz do własnego gustu, stylu czy nawet nastroju. Możesz także w pełni korzystać z potencjału kolorów – dobierając je tak, aby podkreślać typ swojej urody i czuć się w odzieży medycznej tak swobodnie i pewnie, jak tylko to możliwe.

2. Kolorowe fartuchy medyczne – nowoczesność i profesjonalizm

Odzież medyczna kolorowa to także sposób na to, aby wyglądać w pracy profesjonalnie i nowocześnie. Trend na kolory w strojach dla medyków przywędrował do nas z USA. Wypromowały go przede wszystkim amerykańskie produkcje filmowe i serialowe, takie jak „Ostry dyżur”, „Dr House” czy w największym stopniu „Grey’s Anatomy” (do tego serialu uniformy aktorów zaprojektował i dostarczył amerykańskie producent odzieży medycznej Barco). Nic zatem dziwnego, że kolorowe mundurki pracowników sektora ochrony zdrowia kojarzą się z nowoczesnością i profesjonalizmem.

 

 

 

3. Kolorowa odzież medyczna jako część identyfikacji wizualnej

Odzież medyczna może być także częścią identyfikacji wizualnej szpitala, kliniki czy przychodni, a nawet salonu kosmetycznego lub gabinetu masażu – bo przecież w branży beauty ubrania dla medyków również świetnie się sprawdzają. Spójność wszystkich elementów identyfikacyjnych – takich jak logo, wizytówki, papier firmowy, wystrój gabinetów czy właśnie stroje pracowników – buduje wrażenie nowoczesności i profesjonalizmu. W takim miejscu pacjenci czują się pewniej. Mają poczucie, że znaleźli się w miejscu, w którym uzyskają fachową pomoc na najwyższym poziomie. Dzięki temu medycy mogą łatwiej nawiązać z nimi kontakt i szybciej zdobyć ich zaufanie, a to przekłada się na efektywniejszą współpracę.

Sprawdź także: Nowoczesna odzież medyczna – kolory i kroje, które podbiją Twoją szafę (i serce!)

4. Ułatwienie identyfikacji

Kolory odzieży medycznej nie muszą niczego oznaczać – w Polsce nie ma przepisów, które narzucałyby przyporządkowanie poszczególnych barw do zajmowanych stanowisk czy szpitalnej hierarchii. Placówka medyczna może jednak wprowadzić takie rozróżnienie – i w wielu miejscach sprawdza się ono doskonale. To przede wszystkim ułatwienie dla pacjentów. Dzięki kolorom strojów przyporządkowanych do stanowiska mogą łatwo rozpoznać na przykład ordynatora czy pielęgniarkę oddziałową. Niektóre szpitale wprowadzają także rozróżnienie według specjalizacji – pracownicy oddziału kardiologicznego noszą na przykład czerwoną odzież medyczną, chirurgicznego niebieską, a chorób wewnętrznych zieloną.

5. Nowa energia

Nie od dziś wiadomo, że kolory mogą wpływać na nasze samopoczucie. W jasnych, pełnych światła wnętrzach czujemy się zupełnie inaczej niż w ciemnych klitkach. Z kolorami ubrań, które nosimy, jest dokładnie tak samo. Kolorowa odzież medyczna naprawdę może wprawiać nas w dobry nastrój, szczególnie jesienią i zimą, gdy aura za oknem nie wpływa pozytywnie na samopoczucie i każdy drobiazg staje się „promyczkiem słońca”.Szukasz kolorowej odzieży medycznej? Zajrzyj na uniformix.pl i wybieraj wśród ulubionych kolorów. A mamy ich sporo! Od klasycznego granatu i szarości, przez butelkową zieleń, bordo, czerwień, aż po pastele, modne błękity czy turkusy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

pixel