Biały” nie znaczy „nudny”! Modny mundurek medyczny z wykorzystaniem białego żakietu

2021-01-05
Biały” nie znaczy „nudny”! Modny mundurek medyczny z wykorzystaniem białego żakietu

Choć medyczne uniformy zdobi obecnie coraz więcej kolorów, wciąż najbardziej popularny jest biały. Nic dziwnego – niesie on ze sobą pozytywne skojarzenia, m.in. profesjonalizm. Na szczęście białe medyczne mundurki wcale nie muszą być nudne! Wystarczy odrobina inwencji przy ich szyciu, by biały żakiet i białe spodnie medyczne stworzyły ciekawą stylizację, która będzie budziła zaufanie wśród pacjentów.

 

Biały Uniform

 

Czego się dowiesz z tego wpisu?

  • Medyczne mundurki – dlaczego warto uatrakcyjnić ich wygląd?
  • Jak w medycznym zawodzie wyglądać modnie i czuć się wygodnie?

W skrócie

Jeszcze kilka lat temu medyczne uniformy wyglądały dla wszystkich tak samo. Były kawałkiem materiału bez wyrazu, a także bez określonego kroju i fasonu. Na szczęście moda na bycie niemodnym już mija i coraz więcej na rynku strojów medycznych, w których można wyglądać naprawdę atrakcyjnie. A to ważne, zarówno z punktu widzenia medyka, jak i jego pacjenta.

 

 

Biała Bluza medyczna

 

Medyczne mundurki – dlaczego warto uatrakcyjnić ich wygląd?

Nie bez przyczyny na oddziałach dziecięcych znajdujemy coraz większą liczbę reprezentantów personelu, którzy noszą kolorowe ubrania medyczne, ozdobione dodatkowo różnego rodzaju wzorami. Na medycznych kitlach znajdą się postaci z bajek, zwierzątka i wszystko co miłe dla dziecięcego oka. To sprawia, że mały pacjent czuje się mniej zestresowany. Nie otacza go wówczas tłum ludzi ubranych na biało, wśród których trudno kogokolwiek wyróżnić i zapamiętać. Kolory i wesołe wzory są w stanie nieco rozluźnić atmosferę. Podobnie jest w przypadku ubrań dla medyków pracujących z dorosłymi. Może wśród dorosłych nie jest tak łatwo zredukować stres za pomocą kolorowych mundurków, ale z pewnością modne uniformy pomogą samym pracownikom ochrony zdrowia czy kosmetologii. Możliwość wyrażenia – choćby w części – swojego stylu jest w pracy dość ważna. W dodatku poczucie, że wygląda się pięknie i elegancko, pomaga w utrzymywaniu dobrego nastroju, a on wpływa już istotnie na pacjentów danej organizacji. Mają oni słuszne wrażenie, że pracują z ludźmi z krwi i kości, z których każdy może wyglądać inaczej.

 

Bluzy i Żakiety medyczne

 

Modne i wygodne mundurki medyczne

Sposobów na przełamanie nudnego looku uniformu medycznego jest kilka. Jednym z nich jest zastosowanie białego żakietu. To bardzo ciekawe, ponieważ to właśnie biały kolor najczęściej wykorzystuje się w produkcji mundurków medycznych. Jednak – odpowiednio wystylizowany – wcale nie musi być nudny! Oto kilka propozycji, dzięki którym biały medyczny żakiet odczaruje obraz przeciętnych ubrań medyka!

  • Żakiety medyczne białe z atramentowymi i amarantowymi wstawkami – klasyczny żakiet, który w bardzo subtelny sposób jest ozdobiony akcentami w intensywnych kolorach. Znacznie ożywia to klasyczny biały materiał i sprawia, że całość już na pierwszy rzut oka prezentuje się dużo bardziej przystępnie.
  • Żakiety i bluzy medyczne z asymetrycznymi zapięciami – klasyka połączona z delikatną ekstrawagancją. Asymetrycznie przyszyte guziki sprawiają, że ubranie zupełnie inaczej układa się na ciele – jest dobrze dopasowane, podkreśla talię, ale jednocześnie dodaje elegancji i stylu. Guziki mogą stanowić ozdobę żakietu, jeśli mają ciekawy wzór. Kolory guzików również są ważne – srebrne i złote sprawiają, że całość wygląda elegancko, choć nadal klasycznie i profesjonalnie.
  • Białe tuniki – jedna z najciekawszych propozycji stylizacji dla medyków. Tunika jest nieco dłuższa, dzięki czemu pięknie się układa. Wyraźnie podkreśla talię, zachowując przy tym elegancki wygląd. Wygląda dobrze zarówno w towarzystwie białych spodni, jak i każdego innego koloru – jest ubraniem mocno uniwersalnym. Warto podkreślić również to, że długa tunika może zastąpić medyczny fartuch i może być noszona tak samo, jak sukienka.Tym, co ważne w przypadku medycznych uniformów, jest oczywiście również wygoda. Warto zwracać uwagę na długość rękawów i wybierać najbardziej praktyczne rozwiązania, np. rękaw ¾. Pamiętaj również o tym, że biały jest kolorem, do którego łatwo dopasować resztę garderoby. Bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie delikatnej biżuterii i subtelnych dodatków w postaci apaszki czy opaski na włosy. Jest przy tym wyrazisty, budzi zaufanie i dodaje profesjonalizmu. Nic zatem dziwnego, że w branży odzieży medycznej jest tak chętnie wykorzystywany.

Jeśli szukasz białego żakietu – klasycznego lub z modnymi akcentami – koniecznie zajrzyj na uniformix.pl!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021

Polecane

pixel