Bluzy medyczne we wzory – najmodniejsza odzież medyczna

2021-09-10
Bluzy medyczne we wzory – najmodniejsza odzież medyczna

Odzież medyczna może być nudna, nijaka i totalnie bezosobowa. Ale może być też kolorowa, modna i charakterna – to zależy od Ciebie! Pracownicy ochrony zdrowia nie są już skazani wyłącznie na białe, workowate fartuchy, bo wybór dostępnych opcji jest o wiele szerszy. Najczęściej wybierane w ostatnim czasie propozycje to bluzy medyczne we wzory: kolorowe i optymistyczne, ale w 100% profesjonalne. Odkryj ich zalety!

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

 

  • Bluzy medyczne we wzory – czy warto?
  • W jakich zawodach najlepiej sprawdzą się wzorzyste bluzy medyczne?

 

 W skrócie

Kolorowe i wzorzyste bluzy medyczne damskie i męskie najczęściej wykorzystywane są przez pediatrów – bajkowe wzory zajmują uwagę małych pacjentów, uspokajają ich i pomagają im zapomnieć, że są na wizycie u lekarza. Coraz częściej takie bluzy stają się też elementem uniformów pracowników innych profesji, na przykład weterynarzy czy osób pracujących w branży beauty. Pełnią wówczas funkcje przede wszystkim estetyczne.

 

 

Bluza medyczna we wzory – na syndrom białego fartucha i poprawę humoru

w pracy

Serduszka, kwiaty, koty i psy, flamingi, samochodzikipiłki, galaktyka, a nawet… jednorożce! Kolorowe bluzy medyczne zachwycają różnorodnością wzorów. Ta mnogość propozycji sprawia, że można je dopasować zarówno do wykonywanej specjalizacji, jak i własnych preferencji. Ale dlaczego w ogóle warto nosić takie bluzy?Bluzy medyczne we wzory mogą być odpowiedzią na tzw. syndrom białego fartucha, który często nęka pacjentów i utrudnia przeprowadzenie niektórych podstawowych badań, choćby pomiaru ciśnienia. Borykające się z tym problemem osoby odczuwają silny niepokój na sam zapach charakterystycznych dla szpitali środków dezynfekujących albo na widok personelu ubranego w białe fartuchy, od lat będące symbolem ochrony zdrowia. Objawia się to silnym skokiem ciśnienia tętniczego krwi, uczuciem gorąca, zawrotami głowy, a nawet bólem żołądka czy problemami gastrycznymi. Kolorowe stroje pracowników szpitala czy przychodni mogą pomóc łagodzić ten niepokój, działając na podświadomość zestresowanych pacjentów.Kolory i wzory takich bluz medycznych mogą też wspierać tworzenie pozytywnej atmosfery w pracy. To, co nosimy, często wpływa na nasz nastrój – a trudno o bardziej radosny mundurek niż bluza w bajkowe jednorożce albo kojarzące się z latem i wakacjami flamingi. Kiedy przemyka się korytarzem w takim stroju, każdy mimowolnie uśmiecha się na nasz widok.

 

 

Bluzy medyczne we wzory dla pediatrów

Bluzy medyczne we wzory to częsty wybór pediatrów. Dzieci bywają trudnymi pacjentami – płaczą, próbują uciekać, nie pozwalają się dotknąć, nie chcą odpowiadać na pytania. Lekarze czy pielęgniarki wykorzystują więc wszystkie możliwe sposoby, aby zdobyć ich zaufanie i nieco je uspokoić. Odpowiednia odzież może w tym pomóc. Zdobiące ją wzorki odciągają uwagę małych pacjentów od szpitalnego entourage’u. Badając dziecko, można je na przykład poprosić, aby policzyło znajdujące się na rękawie bluzy pieski albo wymyśliło dla nich imiona. Na moment uspokoi to malucha, pozwalając mu zapomnieć, w jakim miejscu się znajduje.Większość bluz tego typu powstała właśnie z myślą o najmniejszych pacjentach. Zdobiące je wzorki to motywy utrzymane w bajkowej radosnej stylistyce, którą tak dobrze znają i tak bardzo lubią dzieci w każdym wieku.

 

 

Bluzy weterynaryjne we wzory

Bluza medyczna we wzory to także częsty element ubioru weterynarzy. Kolorowe nadruki przedstawiające koty, psy czy papugi mają podobny cel, co w przypadku odzieży dla pediatrów. Oczywiście dla zwierzaka nie ma znaczenia, jak ubrany jest człowiek, który go bada, ale dla jego właściciela może już mieć. Taka odzież pomaga wprowadzić do gabinetu pozytywną (a nawet radosną) atmosferę. Dzięki niej zestresowani właściciele czworonogów łatwiej się rozluźniają i szybciej nabierają zaufania do weterynarza, który zajmuje się ich milusińskimi.Oprócz tego odzież medyczna we wzory ma również wymiar praktyczny: na kolorowej, wzorzystej fakturze materiału nie widać plam i zabrudzeń, które są na stałe wpisane w pracę ze zwierzętami.

 

 

Bluzy we wzory dla pracowników branży beauty

Z kolorowej odzieży medycznej często korzysta również branża beauty: pracownicy gabinetów masażu, salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy SPA. Najpopularniejsze wzory to kwiaty oraz motywy związane z urodą, przedstawiające na przykład kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji włosów. W branży beauty takie mundurki pełnią przede wszystkim funkcje estetyczne – nawiązują do identyfikacji wizualnej danego miejsca, zwiększają jego rozpoznawalność wśród klientów, a także pomagają budować przyjazną atmosferę.

 

 

Bluza medyczna we wzory męska i damska to ten rodzaj służbowej garderoby, który świetnie się nosi – nie tylko z racji wygody (w końcu to odzież medyczna w pełnym tego słowa znaczeniu!), ale i oryginalnego, przyjemnego dla oka designu. Można dzięki niej wprowadzić odrobinę koloru do codziennej, służbowej rutyny, a także odrobinę poprawić nastrój zestresowanych pacjentów.Odzież medyczną najlepszych marek, polskich i zagranicznych, znajdziesz na uniformix.pl.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel