Damskie obuwie medyczne – jakie wybrać, aby przetrwać trudny dyżur?

2020-07-17
Damskie obuwie medyczne – jakie wybrać, aby przetrwać trudny dyżur?Każdy zasługuje na komfortowe buty, bo to właśnie od nich w dużej mierze zależy nasza wygoda. Niewłaściwa postawa ciała, ogólne zmęczenie czy pojawiający się znikąd ból pleców lub nóg – to mogą być konsekwencje nieodpowiednio dobranego obuwia. Gdzie mogłoby to być bardziej istotne, niż na wielogodzinnym dyżurze? Dlatego pracownicy branży medycznej szczególnie uważnie powinni wybierać swoje buty do pracy.


Obuwie medyczne Uniformix


Czego dowiesz się z tego wpisu?
Gdzie szukać butów medycznych w atrakcyjnych kolorach?Jakie buty medyczne są najwygodniejsze?Jakie buty dla pielęgniarki na dyżur?

W skrócie

W mundurku medycznym komfort to cecha nie do przecenienia. Dlatego powinnaś z rozwagą dobierać każdy element swojego stroju służbowego – także buty. Najbardziej trafionym wyborem będą chodaki na lekkim obcasie, które zadbają o Twoją wygodę przez cały dyżur, jednocześnie nadając Twojej sylwetce kobiecy, smukły wygląd. Na uniformix.pl znajdziesz chodaki, a także klapki medyczne, w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach.


Drewniaki

Najbardziej wszechstronne buty medyczne – drewniaki medyczne na koturnie

Kto powiedział, że pracując w służbie medycznej, trzeba wybierać między elegancją a wygodą? Chodaki to jedne z najbardziej rozpoznawalnych butów na szpitalnych korytarzach. Nie bez powodu. Bezpieczny dla kręgosłupa, ortopedyczny profil medycznych drewniaków pozwala przetrwać długie godziny wytężonej pracy. Wszystko dzięki podeszwie, która łączy warstwę naturalnego drewna solidnego, ale i kojąco wpływającego na organizm z antypoślizgową, wyciszającą każdy krok gumą PU. Naturalne drewno ogranicza potliwość stóp i zapobiega odparzeniom.

Chodaki medyczne skórzane

Nie bez znaczenia jest też wierzch chodaków. Zazwyczaj tworzy go skóra naturalna, nierzadko z pokrywającą mniejszy lub większy obszar miniperforacją, która podnosi oddychalność cholewki. Pożądanym elementem jest wykończenie z miękkiej gąbki, zapobiegające otarciom sklepienia stopy.To, co sprawia, że chodaki medyczne są tak wygodne, wpływa jednocześnie na ich świetną prezencję.

Damskie obuwie medyczne na niewielkim obcasie

Podeszwa butów medycznych wspiera się zazwyczaj na niewielkim obcasie, który nie tylko pomaga zachować właściwą postawę ciała, zmniejszając zmęczenie mięśni i stawów, ale również nadaje sylwetce smukły, kobiecy wygląd. Dzięki temu nawet w służbowym mundurku możesz czuć się i wyglądać nienagannie.


Półbuty Uniformix

Dla ceniących wolność – klapki medyczne

W klimatyzowanych szpitalnych salach buty nie muszą być ciepłe, ale przede wszystkim wygodne. Dlatego innym chętnie wybieranym typem obuwia medycznego są klapki, dostępne w różnych wariantach. Dla pań, które preferują buty z odkrytymi palcami, idealną propozycją będą modele przypominające konstrukcją chodaki na niewielkim obcasie. Umocowane na podeszwie z tworzywa lub kombinacji drewna i tworzywa, dbają o anatomiczne ułożenie stopy, odciążają kręgosłup, a przy tym nie stukają o posadzkę. Klapki medyczne są też oczywiście dostępne w wersjach na płaskiej podeszwie. W ofercie różnych producentów można znaleźć klapki z łatwego w czyszczeniu tworzywa sztucznego, a także modele skórzane na drewnianej czy korkowej podeszwie. Niektóre firmy, jak na przykład Oxypas, wzbogacają konstrukcję buta o wkładkę z mikrofibry COOLMAX. W takich klapkach przetrwanie wielogodzinnego dyżuru przestaje być dla stóp wyzwaniem.Wybierając klapki medyczne, warto szukać modeli z zapięciem regulującym tęgość stopy, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować je do budowy własnego ciała, i obracanym paskiem zabezpieczającym piętę. W końcu szpital czy pogotowie to miejsca, w których bezpieczeństwo – także pracowników - powinno być na pierwszym miejscu!


Kolorowe buty medyczne

Ożyw swój medyczny mundurek – kolorowe buty medyczne

W sklepie Uniformix z pewnością znajdziesz buty medyczne dla siebie. I wcale nie musisz ograniczać się do białych klapków (jeśli tylko nie wymaga tego od Ciebie pracodawca). Marki takie jak Uniformix Medical, Buxa czy Oxypas oferują obuwie dla lekarek, pielęgniarek i rejestratorek medycznych zarówno w jednym kolorze (czerwone, fioletowe, niebieskie i wiele innych), ale także w atrakcyjne, na przykład kwiatowe, wzory. Chcesz spersonalizować swój mundurek medyczny? Wygodne buty, w których przetrwasz trudny dyżur, w atrakcyjnych kolorach, znajdziesz na uniformix.pl!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixel