Dress code w placówkach medycznych

2017-11-22
Dress code w placówkach medycznych

O czym mówi strój medyka?

Przyzwyczailiśmy się do pewnego wizerunku ludzi związanych z medycyną. Specyficzny biały uniform, na nogach chodaki, klapki lub sandały, a na ramionach stetoskop – to taki stereotypowy wygląd lekarza, rozpowszechniony w ludzkiej świadomości. Jednak czasy, gdy pielęgniarki i lekarze chodzili w typowych białych kitlach, minęły. Obecnie można przebierać wśród różnych wzorów i kolorów ubrań, nie oznacza to jednak że pracownicy ochrony zdrowia mogą nosić dowolną odzież. Wciąż obowiązują pewne standardy, a im bardziej prestiżowa placówka, tym owe standardy są bardziej rygorystyczne – wszak ubiór świadczy nie tylko o człowieku, ale rzutuje na wizerunek całej firmy.

Komplety medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służą nie tylko ochronie, ale także identyfikacji stanowiska. Kolorem lub krojem ubioru można łatwo wyróżnić pracowników rejestracji, oddziałów, bloków operacyjnych czy pracowników administracji. O znaczeniu kolorowej odzieży medycznej pisaliśmy szerzej w jednym z poprzednich artykułów.


Jednolite stroje w placówkach medycznych, przyporządkowane do danego stanowiska lub oddziału, wprowadzają wrażenie profesjonalizmu oraz ładu i porządku. Dobrze ubrani pracownicy od razu stawiają firmę w pozytywnym świetle, w przeciwieństwie do miejsc, w których panuje pod tym względem całkowity chaos i każdy pracowni może ubierać się jak chce, byleby ubiór był zgodny z normami i przepisami.



Dress code medyczny – co wolno, a czego nie wolno
Odzież medyczną należy kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów, to daje gwarancję, że ubiór będzie opatrzony atestami i certyfikatami wymaganymi w medycynie. W sklepie z odzieżą medyczną zakupisz zarówno całe komplety dla lekarzy czy pielęgniarek, jak i fartuchy, bluzy, koszulki i spodnie medyczne o odpowiednich parametrach jakościowych i modnym, ale dopuszczonym do użytku fasonie. Nie każdy krój bowiem będzie odpowiedni. Koszulki z dużym dekoltem, zbyt krótkie spódniczki czy bluzy z niestosownymi nadrukami są niedopuszczalne.

Dress code w szpitalach i branży medycznej

W niektórych placówkach medycznych, zwłaszcza prywatnych, panuje odgórnie narzucony styl ubioru, a ubrania często są zamawiane wyłącznie od jednego producenta. Nie wszędzie tak jednak jest, w większości państwowych szpitali i przychodni to pracownik sam musi zadbać o ubranie, a pracodawcy nie interesuje to, gdzie i jakie kupi, byleby charakteryzowało się pewnymi, ogólnymi standardami np. odpowiednim kolorem. Warto pamiętać o tym, że przykład idzie z góry. Jeżeli pracownicy widzą, że ich przełożeni nie przykładają wagi do ubioru, pracownicy również nie będą się nim specjalnie przejmowali.


Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Jeżeli chcesz, aby ludzie widzieli w Tobie profesjonalistę, musisz się tak zachowywać i na takiego wyglądać. Bardzo pomaga w tym elegancki i funkcjonalny strój służbowy, po którym od razu widać z jaką osobą mamy do czynienia. I chociaż pozory mylą, warto zadbać o swój wizerunek. Jeżeli poszukujesz profesjonalnej, modnej i atrakcyjnej odzieży medycznej, w tym fartuchów, koszulek, bluz, spodni, polarów, a także butów medycznych dla pielęgniarzy, pielęgniarek, lekarzy oraz innego personelu medycznego każdego stopnia, koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy w sklepie Uniformix.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel