Drewniaki medyczne. Zdaniem wielu wygodne buty do pracy w szpitalu!

2023-03-24
Drewniaki medyczne. Zdaniem wielu wygodne buty do pracy w szpitalu!

Ze względu na rosnącą długość życia stale wzrasta zapotrzebowanie na opiekunów medycznych, którzy pomagają w codziennym funkcjonowaniu osobom niesamodzielnym. Do tego typu pracy potrzebna jest wiedza, doświadczenie, empatia, samodzielność, sprawność fizyczna i… odpowiedni ubiór.

Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać mundurek opiekuna medycznego? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

 • Jakie są obowiązki opiekuna medycznego?
 • Jak wybrać wygodny i funkcjonalny strój opiekuna medycznego?
 • Z czego może się składać mundurek opiekuna medycznego?

Czym zajmuje się opiekun medyczny?

Jak powinien wyglądać mundurek opiekuna medycznego? Zanim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się, czym dokładnie zajmują się przedstawiciele tej profesji. W końcu to codzienne obowiązki w głównej mierze decydują o tym, co nosimy do pracy. Opiekun medyczny pomaga osobom chorym i starszym w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych, wykonując szeroko pojęte czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne. W praktyce oznacza to pomoc w:

 • utrzymywaniu higieny,
 • jedzeniu,
 • przemieszczaniu się.

Ponadto leży również w jego obowiązku:

 • monitorowanie stanu zdrowia pacjenta 
 • i dbanie o jego komfort czy dobre samopoczucie.

Opiekunowie medyczni asystują również bardziej wykwalifikowanemu personelowi medycznemu podczas zabiegów oraz dezynfekują wykorzystywane w ich trakcie narzędzia. Pracę tego typu można wykonywać w domu pacjenta lub różnego rodzaju placówkach:

 • szpitalach,
 • klinikach,
 • hospicjach,
 • sanatoriach
 • czy domach pomocy społecznej.
Drewniaki medyczne

Jaki powinien być mundurek opiekuna medycznego?

Mundurek opiekuna medycznego musi zapewniać wysoki poziom komfortu i higieny. Pomaganie przy codziennych czynnościach oznacza ciągłą aktywność i przyjmowanie nietypowych pozycji. Wybrany strój opiekuna medycznego musi więc być elastyczna i dobrze dopasowywać się do ciała, aby zapewnić pełną swobodę ruchów. Materiał powinien charakteryzować się lekkością i delikatnością dla skóry, aby zapewnić komfort nawet podczas wielu godzin spędzonych na nogach.

Strój dla opiekuna medycznego musi być też łatwy do utrzymania w czystości. Z jednej strony pracownicy mogą mieć kontakt z płynami ustrojowymi i różnego rodzaju zarazkami, a z drugiej osoby, którymi się zajmują, często mają problemy z osłabioną odpornością. Mundurek opiekuna medycznego musi więc być często prany i to najlepiej w wysokich temperaturach. Na koniec pozostaje kwestia wyglądu. Strój opiekuna medycznego powinien być schludny i podkreślać profesjonalizm noszącej go osoby. Wszyscy lubimy też nosić ubrania, które zwyczajnie się nam podobają i odzwierciedlają nasz styl. Na szczęście oferta sklepów jest na tyle różnorodna, że nie powinno być z tym większego problemu!

Jak skompletować mundurek opiekuna medycznego?

Przejdźmy do konkretów, czyli tego, co powinno zawierać się w ramach stroju opiekuna medycznego. Ubiór do tego typu pracy musi spełniać podobne wymogi jak ubrania lekarzy i pielęgniarek. Najlepiej więc sprawdzi się odzież medyczna, która powstaje z myślą o pracownikach szeroko pojętej ochrony zdrowia. Większość stawia po prostu na mundurek opiekuna medycznego składający się z wygodnych spodni medycznych i bluzy. Ubrania można kupować osobno lub w zestawach. Do wyboru są dziesiątki różnych fasonów i kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Spodnie medyczne mogą mieć nogawki proste, zwężane lub zakończone ściągaczami (joggery), a bluzy różne długości i typy dekoltów. Panie często decydują się na model taliowany lub zastępują bluzę bardziej kobiecym żakietem medycznym, który można nosić zarówno ze spodniami, jak i spódnicą. W sklepach znaleźć można również kobiece sukienki medyczne, które zaskakują swoją funkcjonalnością.

Pracujesz jako opiekun medyczny? Ubiór na miarę swoich potrzeb znajdziesz na uniformix.pl! Znajdziesz u nas najwyższej jakości bluzy, spodnie, spódnice, żakiety i sukienki medyczne. U nas możesz wybierać spośród najmodniejszych fasonów i dziesiątek różnych kolorów. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

pixel