Filmy medyczne – TOP 9 najlepszych filmów medycznych

2023-10-26
Filmy medyczne – TOP 9 najlepszych filmów medycznych

W skrócie

Każdy fan kina powinien obejrzeć „Lot nad kukułczym gniazdem”. Miłośnikom filmów medycznych biograficznych polecamy takie tytuły, jak „Bogowie”, „Jack, jakiego nie znacie” czy „Przebudzenia”. Osobom, które szukają nieco lżejszych pozycji, rekomendujemy „MASH” i „Botoks”. Godne polecenia kryminały medyczne to „Krytyczna terapia” i „Śpiączka”.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Który z polskich filmów medycznych o lekarzach jest godny uwagi?
  • Jakie filmy przypadną do gustu miłośnikom filmów kryminałów medycznych?
  • Co polecić miłośnikowi filmów medycznych o lekarzach?

Filmy kryminały medyczne

 Polecane filmy medyczne

Polecane przez nas filmy medyczne to zbiór fascynujących produkcji, przybliżających różnorodne aspekty medycyny, zdrowia i ludzkiego ciała. Te ciekawe filmy medyczne nie tylko dostarczają rozrywki, lecz także edukują i inspirują do refleksji nad wartością opieki zdrowotnej.

„Lot nad kukułczym gniazdem” - fabularne filmy medyczne

Ten tytuł zna chyba każdy miłośnik kina! Jack Nicholson wcielił się tu w rolę przebiegłego oszusta McMurphy’ego, który udaje chorobę psychiczną, aby uniknąć odsiadki. Szpital, do którego trafia, trudno jednak nazwać przyjaznym miejscem. Rządząca w nim siostra Ratched okazuje się sadystką, która wie, jak zamienić życie w prawdziwe piekło.

„Krytyczna terapia” - filmy kryminały medyczne

„Krytyczna terapia” to jeden z filmów kryminałów medycznych trzymających w napięciu do ostatniej chwili. Hugh Grant gra tu rolę lekarza, który próbuje wyjaśnić przyczynę śmierci bezdomnego pacjenta. Przełożeni nie są zachwyceni śledztwem, co tylko utwierdza bohatera w przekonaniu, że w szpitalu dzieje się coś dziwnego.

„Bogowie” - polskie filmy medyczne

Na liście najlepszych filmów medycznych o lekarzach nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Oparty na faktach polski film medyczny „Bogowie” opowiada historię kardiologa Zbigniewa Religi, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził udany przeszczep serca. Droga do sukcesu była jednak bardzo burzliwa i usłana porażkami. Wymagała też wielu wyrzeczeń oraz sprzeciwienia się uznanym autorytetom.

„Botoks” - filmy thillery medyczne

Obsadzony po gwiazdorsku „Botoks” opowiada historię czterech kobiet, których losy połączyła praca w tym samym szpitalu. Gatunkowo ekranizację można zaliczyć zarówno do filmów thrillerów medycznych, jak i czarnych komedii. Mimo negatywnych ocen krytyków „Botoks” doczekał się grona wiernych wielbicieli. Cóż, filmy Patryka Vegi można kochać lub nienawidzić, ale trudno przejść obok nich obojętnie.  

„Przebudzenia” - dobre filmy medyczne

Kolejna pozycja na naszej liście najlepszych filmów medycznych opowiada o losach młodego lekarza, który stara się pomóc pogrążonym w śpiączce pacjentom. Eksperymentalny lek początkowo przynosi świetne efekty, ale z czasem zaczynają się pojawiać komplikacje. Inspiracją dla tego dobrego filmu medycznego pt. „Przebudzenia” była historia dr. Oliviera Sacksa, którego Robert De Niro i Robin Williams odwiedzali w szpitalu, przygotowując się do roli.

„Śpiączka” - fajne filmy medyczne

Przyczynę coraz większej liczby przypadków śpiączki w swoim szpitalu bada również doktor Susan Wheeler. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z historią opartą na faktach, a fajnym filmem medycznym, który należy do grona klasycznych thrillerów i kryminałów medycznych. Mimo że „Śpiączka” ma niemalże 50 lat, nadal pozostaje produkcją z najwyższej półki.

„Przełęcz ocalonych” - ciekawe filmy medyczne

Akcja ciekawych filmów medycznych wcale nie musi się toczyć na szpitalnych korytarzach.  Wyreżyserowana przez Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych” opowiada o losach pacyfistycznego sanitariusza, który sam zgłasza się do armii, ale po wysłaniu na front odmawia noszenia broni. Koledzy oskarżają go o tchórzostwo, ale szybko zmieniają zdanie. Podczas bitwy o Okinawę mężczyzna ryzykuje swoje życie, aby ratować rannych.

„MASH” - wojskowe filmy medyczne

Niewiele osób wie, że przed powstaniem serialu był też wojskowy film medyczny. „MASH” pokazuje absurdy wojny w nieco lżejszy sposób niż nasza wcześniejsza propozycja. Przedstawiony tu mobilny wojskowy szpital chirurgiczny to miejsce dość nietypowe. Panują tu swobodne obyczaje, a lekarze nie omijają okazji, aby zrobić komuś dowcip. Nawet na froncie trzeba przecież jakoś zadbać o swoje zdrowie psychiczne!

„Jack, jakiego nie znacie” - biograficzne filmy medyczne

Ostatnia propozycja na naszej liście najlepszych filmów medycznych to biografia Jacka Kevorkiana, w którego rolę wcielił się sam Al Pacino. Kontrowersyjny lekarz w latach 90. ubiegłego wieku prowadził walkę o legalizację eutanazji, zyskując przydomek „Doktor Śmierć”. Zabójstwo czy akt miłosierdzia? Ten biograficzny film medyczny nie należy do lekkich i stawia widzów przed pytaniami, na które nie ma łatwych odpowiedzi.

Wiesz już, jakie dobre filmy medyczne pozwolą Ci odpocząć po trudnym dyżurze. Pora zadbać o wygodne ubrania do pracy. Bluzy i spodnie medyczne renomowanych producentów znajdziesz na uniformix.pl.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023

Polecane

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, biały.

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, biały.

Cena regularna: 109,00 zł brutto76,00 zł brutto1520 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 76,00 zł
Spodnie medyczne damskie, Uniformix FLEX ZONE FZ2049, biały.

Spodnie medyczne damskie, Uniformix FLEX ZONE FZ2049, biały.

Cena regularna: 119,00 zł brutto83,00 zł brutto830 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 83,00 zł
Bluza medyczna męska Uniformix Super Flex , 4050-Caribbean Blue

Bluza medyczna męska Uniformix Super Flex , 4050-Caribbean Blue

120,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką60,00 zł brutto1200 pkt.
Spodnie medyczne męskie Uniformix Super Flex, 4070-Caribbean Blue

Spodnie medyczne męskie Uniformix Super Flex, 4070-Caribbean Blue

130,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką65,00 zł brutto1300 pkt.
pixel