Gabinet kosmetyczny godny zaufania

2022-01-04
Gabinet kosmetyczny godny zaufania

Rozmaite zabiegi kosmetyczne, nawet te z pogranicza medycyny estetycznej, cieszą się coraz  większą popularnością. Wiele kobiet ochoczo odwiedza salony piękności, aby oddać się  pielęgnacji swojego ciała, a także zwyczajnie odetchnąć od codzienności i zażyć odrobiny  relaksu. Warto jednak wybierać takie miejsca, które cieszą się nieposzlakowaną opinią dotyczącą profesjonalizmu personelu oraz standardów czystości panujących w gabinecie

 

 

Wiele zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych zalicza się do inwazyjnych, czyli  takich, które doprowadzają do przerwania ciągłości skóry. Mowa tu między innymi o  mezoterapii igłowej, wypełniaczach, makijażu permanentnym, a nawet zwykłym przekłuciu uszu. Z tego względu w każdym profesjonalnym, godnym zaufania gabinecie powinny  panować zasady czystości i higieny pracy zupełnie takie same, jak w gabinetach lekarskich.  Praca ze skórą, paznokciami, okolicami oczu czy ust wiąże się bowiem z dużym ryzykiem  zakażenia. A gdy do niego dojdzie, kobieca przyjemność może szybko zamienić się w istny  koszmar. 

 

 

Jak wybrać profesjonalny gabinet kosmetyczny?

Bez względu na to, czy klientka ma zamiar wybrać się do kosmetyczki, aby skorzystać z  podstawowej pielęgnacji, czy planuje wizytę u kosmetologa, by oddać się bardziej  skomplikowanym zabiegom upiększającym, zawsze powinna mieć pewność, że ma do  czynienia z profesjonalistką. W dzisiejszych czasach, w dużej mierze nastawionych na ciągłe  dążenie do perfekcyjnego wyglądu, aż roi się od pseudospecjalistów, którzy nie posiadają  odpowiednich uprawnień, ani kompetencji, by zajmować się poprawianiem urody. Kilkumiesięczne kursy czy szkolenia online są absolutnie niewystarczające, by uzyskać  odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dlatego podczas wyboru nowego gabinetu zawsze  warto zasięgnąć opinii innych klientów i sprawdzić, czy personel posiada potrzebne  uprawnienia oraz wykształcenie.

 

 

Wysokie standardy czystości

Każda specjalistka doskonale zdaje sobie sprawę, jakie standardy czystości powinny panować  w jej gabinecie. Profesjonalistka nigdy nie pozwoli sobie na żadne kompromisy w zakresie  sterylności. Wie, że ryzykowałaby tym nie tylko swoje dobre imię, ale przede wszystkim  zdrowie klientek, narażając je na często poważne zakażenia czy choroby zakaźne. Każdy  klient, który chciałby się upewnić, co do zasad higieny, jakie panują w salonie, może  swobodnie o to zapytać obsługę. Doświadczony personel nigdy nie będzie miał problemu z  odpowiedzią na takie pytanie. 

Ceniący się salon lub gabinet kosmetyczny już od progu emanuje czystością, świeżością i  estetycznym wyglądem. Brudna podłoga, zakurzone meble czy suszące się wilgotne ręczniki  to szczegóły, które powinny natychmiast zapalić czerwoną lampkę w głowie każdej potencjalnej klientki. Na widok niezadbanego wnętrza o wątpliwej czystości, lepiej odwrócić  się na pięcie i szybko poszukać innej specjalistki.

 

 

 

 

Sterylizacja – warunek konieczny!

Wszystkie urządzenia i sprzęty kosmetyczne powinny być systematycznie dezynfekowane, a  każde narzędzie, za pomocą którego przeprowadzane są zabiegi inwazyjne – często  powodujące delikatne krwawienie – muszą być obligatoryjnie sterylizowane. Zanim  kosmetyczka rozpocznie czynność, powinna wziąć świeże narzędzie i odpakować je przy  klientce. Personel gabinetu jest także zobowiązany wielokrotnie odkażać i czyścić pozostałe  powierzchnie, które maja kontakt z ciałem klientek. Ręczniki papierowe, rękawiczki, waciki,  podkładki czy pelerynki mają być, rzecz jasna, jednorazowe, by zminimalizować ryzyko  przenoszenia drobnoustrojów i wirusów.

 

Piękne wnętrze i elegancki personel

Nie bez znaczenia są również walory estetyczne gabinetu. Kobieta oddająca się w ręce  kosmetyczki podczas wizyty liczy na chwilę relaksu i odprężenia, dlatego tak ważne jest, by  wnętrze było elegancko i nowocześnie urządzone, a w powietrzu unosił się delikatny, kojący  zapach olejków eterycznych oraz dźwięki relaksacyjnej muzyki.

 Personel natomiast ma wyglądać jak żywa reklama firmy. Kosmetyczki i kosmetolożki  powinny zadbać o subtelny makijaż, ładne uczesanie, wypielęgnowane dłonie z krótkimi  paznokciami i elegancki uniform, który dopełni profesjonalny wizerunek. Panie pracujące w  gabinetach i salonach kosmetycznych często decydują się na żakiet medyczny oraz spódnicę medyczną. Taki zestaw prezentuje się niezwykle elegancko i profesjonalnie. Znakomicie  dopasowany fason oraz twarzowy kolor podkreślają kobiecą sylwetkę i wdzięk. Dodatkowo wysokiej jakości tkaniny, które łatwo cyrkulują powietrze, zapewniają maksymalny komfort  pracy i schludny wygląd przez cały dzień. 

Alternatywą dla spódnicy jest sukienka medyczna – równie efektowna kobieca stylizacja,  którą charakteryzują walory odzieży medycznej z najwyższej półki. Warto zaznaczyć, że  nowoczesna odzież medyczna nie oznacza wyłącznie świetnego wyglądu i wygody, ale  odgrywa także niebagatelna rolę w zachowaniu odpowiednich warunków higienicznych w  pracy, dzięki czemu klientki oraz personel mogą czuć się bezpiecznie. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ2053, granatowy.

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ2053, granatowy.

Cena regularna: 119,00 zł brutto83,00 zł brutto1660 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 83,00 zł
Żakiet medyczny damski, Uniformix FLEX ZONE FZ2054, szary ciemny

Żakiet medyczny damski, Uniformix FLEX ZONE FZ2054, szary ciemny

Cena regularna: 143,00 zł brutto86,00 zł brutto1720 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 100,00 zł
Sukienka medyczna, Uniformix Select, SE2030, biała z amarantowymi dodatkami.

Sukienka medyczna, Uniformix Select, SE2030, biała z amarantowymi dodatkami.

124,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką74,00 zł brutto1480 pkt.
pixel