Jak dobrać odpowiednie obuwie ochronne?

2017-11-22
Jak dobrać odpowiednie obuwie ochronne?

Jakie buty do szpitala i przychodni?

Przede wszystkim wygodne i oddychające. W służbowym obuwiu medycznym chodzi się przez cały dzień, buty nie mogą więc nigdzie uciskać, obcierać ani sprawiać, że po kilku godzinach chodzenia stopa będzie całkowicie przepocona.



Można wyróżnić kilka podstawowych modeli butów ochronnych dla pracowników placówek medycznych: półbuty, trzewiki, sandały, klapki, adidasy. Każde z nich ma nieco inne właściwości, parametry i zastosowanie. Zanim kupisz obuwie ochronne dla medyków, zastanów się, jakie masz rzeczywiste potrzeby?



Jak wybrać buty ochronne?
  • Czy pracujesz na oddziale szpitalnym i nie wychodzisz na zewnątrz, czy pracujesz na oddziale ratunkowym, gdzie od czasu do czasu trzeba wyjść poza budynek szpitala?
  • Jak dużej jest ryzyko, zachlapania stop krwią i innymi płynami fizjologicznymi?
  • Jak dużej jest ryzyko, że coś może spaść Ci na nogi?
  • Czy zdarza się, że podczas pracy musisz biegać?
  • Czy skarżysz się na dolegliwości ze strony stóp – haluksy, odciski itp.?
Znając odpowiedzi na te pytania, masz szansę, że dokonasz dobrego wyboru, niewiele jest bowiem gorszych rzeczy niż źle dopasowane buty do pracy, gdzie nawet lekki dyskomfort po 12 godzinach dyżuru może naprawdę dać się we znaki.


Cechy komfortowego obuwia medycznego

Niezależnie od tego na jaki model butów się zdecydujesz, czy wybierzesz klapki medyczne Eldan, czy może obuwie medyczne Pofam, wszystkie buty muszą charakteryzować się pewnymi cechami.

Komfort – muszą zapewniać wygodę noszenia przez cały dzień. Dobrze, aby miały wkładkę żelową oraz miękkie zapiętki, by nic nie ocierało stopy. Nacisk stopy powinien być równomiernie rozłożony.

Waga – noszenie ciężkiego, zabudowanego obuwia jest niewygodne, a w dłuższym czasie może być przyczyną powstawania żylaków, bólu, skurczów i dyskomfortu. Do pracy w szpitalu i przychodni wybieraj lekkie buty.

Podeszwa antypoślizgowa – istotna cecha, o której nie wolno zapominać. Śliskie buty mogą być przyczyną tragedii. Podeszwa antypoślizgowa uchroni Cię przed upadkiem na mokrej podłodze.

Trwałość – kupując dobre buty medyczne, zapewne chcesz w nich pochodzić więcej niż jeden sezon. Warto nieco więcej zapłacić za dobre jakościowo buty, ale cieszyć się z nich przez kilka lat, niż wymieniać je co pół roku.

Łatwość w czyszczeniu – buty medyczne muszą być łatwe do czyszczenia i odporne na działanie silnych środków dezynfekujących. W szpitalu nietrudno o zabrudzenia płynami fizjologicznymi, w których mogą znajdować się wirusy i bakterie. Buty, podobnie jak odzież medyczna, muszą być poddawane dezynfekcji.

Sklep z obuwiem medycznym Uniformix gwarantuje, że wszystkie zebrane tam modele butów charakteryzują się najlepszymi parametrami jakościowymi i są przystosowane do użytkowania w placówkach medycznych. Dowiedz się także: dlaczego trzeba nosić wygodne buty w pracy?

Jaki rozmiar buta?

Każdy zna własny rozmiar obuwia, jakie nosi. Jednak w zależności od producenta, rozmiarówka ta może nieco odbiegać od siebie, nawet o zakres 1 lub dwóch rozmiarów, a w przypadku butów do pracy, bardzo ważne jest, by dobrać ich odpowiednią wielkość. W tym celu przy każdym modelu buta w sklepie Uniformix, oprócz standardowej rozmiarówki, zamieściliśmy także wielkość wkładki, odpowiadającej danemu rozmiarowi. Mierząc długość stopy od końca pięty do końca dużego palca dobierzesz idealny rozmiar buta dla siebie.
Przykładowa tabela rozmiarów dla obuwia multifunkcjonalnego Abeba

Jeżeli jednak zdarzy się, że zakupione przez internet buty będą zbyt duże lub zbyt małe, zawsze możesz je bezpłatnie wymienić.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

Obuwie medyczne męskie, białe. MC101

Obuwie medyczne męskie, białe. MC101

87,00 zł - 92,00 zł brutto1840 pkt.
pixel