Jak kupować buty medyczne przez internet?

2021-11-19
Jak kupować buty medyczne przez internet?

Zakupy w internecie już od dłuższego cieszą się olbrzymią popularnością. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa tylko wzmocniła ten trend – zamknięte sklepy stacjonarne i centra handlowe sprawiły, że ludzie zaczęli masowo uciekać do ich wirtualnych odpowiedników. Nie dziwi więc fakt, że osoby, której do tej pory unikały kupowania w sieci, mogą się poczuć trochę niepewnie. Problematyczny może się okazać zwłaszcza wybór obuwia w internecie, szczególnie tego specjalistycznego. Jeśli nie wiesz, jak kupić buty medyczne w sieci, zapoznaj się z krótkim poradnikiem, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • O czym musisz pamiętać, kupując buty medyczne w sieci?
  • Kupowanie obuwia medycznego przez internet – dlaczego warto?

W skrócie

Zanim zdecydujesz się kupić  buty medyczne przez internet, powinieneś pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie kupuj rozmiaru w ciemno i dokładnie zapoznaj się z opisem i zdjęciami konkretnego produktu. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wyboru modelu, który Ci nie odpowiada. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zechcesz zwrócić kupione buty, w uniformix.pl zrobisz to bez podawania przyczyny. Masz na to aż 30 dni!

Na co zwracać uwagę, kupując buty medyczne przez internet?

Wybierz odpowiedni rozmiar. To w zasadzie najważniejszy aspekt kupowania nowego obuwia, a buty medyczne nie są tu oczywiście wyjątkiem. O ile w tradycyjnych sklepach zawsze masz możliwość przymierzenia kilku rozmiarów na miejscu i wybrania tego właściwego, tak w przypadku kupowania przez Internet sytuacja nieco się komplikuje. Ale czy na pewno? Istnieje bardzo prosta metoda, dzięki której będziesz w stanie trafnie określić swój rozmiar nawet bez wstępnej „przymiarki”. Jedyne, co musisz zrobić, to zmierzyć swoją stopę. Wykonasz to w następujący sposób:

 

 

1.Weź długopis/cienkopis/ołówek, kartkę papieru A4 (np. z klasycznego bloku rysunkowego) i linijkę.

2.Stań na kartce. Pamiętaj, by zrobić to bosą stopą!

3.Zaznacz na kartce 2 punkty – miejsce, w którym kończy się pięta, oraz największy palec.

4.Za pomocą linijki zmierz odległość pomiędzy punktami, które zaznaczyłeś na kartce.

5.Otrzymaną wartość zapisz w centymetrach.Wynik, który otrzymałeś po zmierzeniu stopy, pozwoli Ci wybrać buty medyczne z większą pewnością. Pamiętaj jednak, by każdorazowo sprawdzać tabele rozmiarów danego producenta, bo te często różnią się od siebie w zależności od konkretnej marki. W tabelach z rozmiarami natkniesz się najczęściej na długość wkładki danego modelu, wyrażoną w centymetrach i w określonej numeracji. Do najczęściej spotykanych należą:

  • numeracja sztychowa (francuska) – dobrze nam znana rozmiarówka, określona symbolem EUR (39, 40, 41 itd.);
  • numeracja angielska – opierająca się na calach (2,54 cm) i wyrażona symbolem UK;
  • numeracja metryczna (japońska) – rozmiarówka, która przekłada centymetry na rozmiary w stosunku 1:1 (1 cm = 1 rozmiar).

Wygodne obuwie medyczne to podstawa wyposażenia pracowników służby zdrowia, dlatego wybór odpowiedniego rozmiaru jest tak ważny. Buty medyczne damskie i męskie nie powinny być ani za ciasne (ryzyko bolesnych odcisków czy otarć), ani za duże (możliwość zsunięcia się buta ze stopy), tak, aby nie rozpraszały w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Warto więc wybrać rozmiar z co najmniej kilkumilimetrowym zapasem, posiłkując się danymi z tabeli rozmiarów. W ten sposób zapewnisz swoim stopom optymalną przestrzeń i wygodę na najwyższym poziomie.

 

 

 Dokładnie przeczytaj opis konkretnego modelu

Nikt nie lubi kupować kota w worku, prawda? Właśnie w tym celu w sklepie uniformix.pl każdemu modelowi butów medycznych towarzyszy szczegółowy opis wraz z poszczególnymi parametrami. Dzięki niemu dowiesz się między innymi tego, jakie technologie zastosowano w konkretnych butach (np. antypoślizgowa podeszwa, otwory wentylacyjne czy pasek poprawiający bezpieczeństwo) albo jakie materiały wykorzystano do produkcji, i sprawdzisz, jak o nie dbać. Nie zapomnij także rzucić okiem na zdjęcia modelu, który Cię interesuje. Dzięki fotografiom w wysokiej rozdzielczości możesz przyjrzeć się butom niemal tak dobrze, jak na żywo, co zdecydowanie ułatwi Ci ostateczny zakup.

 

 

Sprawdź wiarygodność sklepu internetowego

Poziom bezpieczeństwa zakupów w internecie nieustannie się zwiększa, a sklepy internetowe zabiegają o to, by klient czuł psychiczny komfort na każdym etapie zamówienia i by chciał do nich wrócić. Nie oznacza to jednak, że możesz całkowicie wyłączyć swoją czujność. Jeśli w trakcie poszukiwań butów medycznych w sieci trafisz na domenę sklepu, która wyda Ci się podejrzana, możesz podjąć co najmniej kilka działań, zanim zdecydujesz się na zakup:

  • Sprawdzenie komentarzy o danym sklepie w sieci – oczywiście im wyższa średnia ocen, tym lepiej. Jeśli przeważają niskie oceny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz w jakiś sposób oszukany.
  • Przyjrzenie się jakości wykonania danej strony – jeśli strona wygląda na stworzoną „na kolanie”, lepiej zrezygnować z zakupów.
  • Sprawdzenie cen poszczególnych produktów – porównaj ceny tych samych butów medycznych w różnych sklepach internetowych. Jeśli na danej stronie są one dostępne w znacznie niższej cenie, powinna Ci się zapalić czerwona lampka.
  • Sprawdzenie, czy w danym stronie internetowym nie brakuje podstawowych zakładek z danymi kontaktowymi, regulaminem czy zasadami zwrotu lub wymiany towaru.

 

 

Dlaczego warto kupić buty medyczne przez internet?

Szybkość transakcji, wygoda, bezpieczeństwo – to tylko kilka z wielu zalet kupowania przez internet. Jeśli zależy Ci na produktach wysokiej jakości i profesjonalnym podejściu do klienta, sprawdź ofertę uniformix.pl. Znajdziesz u nas buty medyczne męskie i damskie w wielu różnych fasonach i rozmiarach. Pamiętaj, że w przypadku nietrafionego zakupu masz aż 30 dni na zwrot lub wymianę. Zacznij zakupy już dziś i przekonaj się, jakie to proste!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

pixel