Jak wyczyścić crocsy medyczne, aby ich nie zniszczyć? Chwila i buty jak nowe!

2023-04-21
Jak wyczyścić crocsy medyczne, aby ich nie zniszczyć? Chwila i buty jak nowe!

Piankowe buty medyczne typu crocs mają wiele zalet, więc chętnie noszą je pracownicy ochrony zdrowia. Oprócz tego, że są niezwykle wygodne, na ich korzyść przemawia fakt, że łatwo utrzymać je w czystości. Usunięcie zabrudzeń z piankowego obuwia zajmuje dosłownie kilka chwil! Zastanawiasz się, jak wyczyścić crocsy medyczne i czy można po prostu wyprać je w pralce? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

 

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Z czego wynika popularność piankowego obuwia medycznego typu crocs?
  • Jak wyczyścić crocsy medyczne?
  • Czy crocsy można prać w pralce?

 

Zalety piankowego obuwia medycznego typu crocs

Praca lekarza lub pielęgniarki oznacza najczęściej długie godziny spędzone na nogach. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele profesji medycznych szczególną wagę przykładają do wyboru obuwia. Wystarczy rozejrzeć się po korytarzach szpitali i przychodni, aby zauważyć, że ogromną popularnością cieszą się tam crocsy. Dlaczego lekarze i pielęgniarki lubią je tak bardzo?

Wykonane z pianki buty są niezwykle lekkie, więc praktycznie nie czuć, że ma się je na stopach. Kolejną zaletą crocsów medycznych jest wysoki komfort noszenia. Podczas chodzenia dopasowują się do kształtu stóp, a ich antypoślizgowa podeszwa wypełniona jest pęcherzykami powietrza. Oznacza to mniejsze ryzyko poślizgnięcia się oraz optymalną amortyzację.

Dzięki otworom wentylacyjnym crocsy medyczne są przewiewne, co niweluje problem pocenia się stóp. Spełniają też najwyższe wymagania w zakresie higieny i antystatyczności, więc stosuje się je nawet na salach operacyjnych (oczywiście mówimy tu o modelach ze stosowną certyfikacją). Bardzo łatwo usunąć z nich ewentualne zabrudzenia, ale o tym, jak wyczyścić crocsy medyczne, piszemy w dalszej części artykułu.

 

 

 

 

Jak czyścić crocsy medyczne?

Dzięki gładkiej cholewce o antybakteryjnych właściwościach buty medyczne crocs czyści się wyjątkowo łatwo. Ewentualne zabrudzenia można usunąć, wykorzystując ciepłą wodę z mydłem oraz szmatkę.

Jeśli w butach znajduje się większa liczba otworów wentylacyjnych, lepiej sięgnąć jednak po miękką szczoteczkę. Jej włosie dostanie się we wszystkie zakamarki i wymyje z nich zabrudzenia. Po myciu buty należy dokładnie wypłukać i wysuszyć. Lepiej nie kłaść ich jednak na kaloryferze ani w mocno nasłonecznionym miejscu, bo zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do deformacji pianki. Mokre crocsy polecamy przetrzeć czystą, suchą szmatką lub ręcznikiem i położyć w przewiewnym miejscu. Wyschną błyskawicznie!

 

 

 

 

Czy crocsy można prać w pralce?

Na internetowych forach dość często pojawia się pytanie, czy crocsy można prać w pralce. Mamy dobrą wiadomość, dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na czyszczenie ręczne. Renomowani producenci obuwia piankowego klasy medycznej dopuszczają taką możliwość! Przed praniem polecamy jednak przejrzeć wskazówki pielęgnacyjne dla konkretnej pary, aby upewnić, że producent przewidział taką możliwość. W wyniku podwyższonej temperatury obuwie niskiej jakości może się odkształcić lub rozkleić.

Osobom, które szukają wysokiej jakości medycznego obuwia piankowego do prania w pralce, polecamy produkty marki Toffeln, które są dostępne na unifromix.pl. Tego typu buty wystarczy włożyć do bębna i ustawić program z temperaturą do 40 stopni Celsjusza. Wyprane buty należy jeszcze wysuszyć. Tak jak pisaliśmy wcześniej – wystarczy przetrzeć je suchą szmatką lub zostawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu.Szukasz wygodnego obuwia medycznego? Crocsy, drewniaki i inne buty projektowane z myślą o szeroko pojętej ochronie zdrowia znajdziesz na uniformix.pl.

 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

pixel