Odzież medyczna dla anestezjologów

2023-05-19
Odzież medyczna dla anestezjologów

Praca anestezjologa to wymagające zajęcie. Przedstawiciele tego zawodu muszą się wykazać dokładnością, odpornością na stres i samodzielnością. Podczas długich godzin spędzonych przy cierpiącym pacjencie konieczna jest też empatia oraz umiejętność koncentracji przez dłuższy czas. Odzież medyczna dla anestezjologów musi spełniać normy dotyczące higieny, a do tego być wygodna, aby podczas dyżuru nic nie odciągało uwagi od obowiązków.

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Na co zwracać uwagę, wybierając odzież medyczną anestezjologiczną?
  • Jaka odzież medyczna dla anestezjologów jest dostępna w sklepie uniformix.pl?

 

Na czym polega praca anestezjologa?

Zgodnie z obowiązującym prawem anestezjolog to jedyna osoba, która może znieczulić pacjenta przed operacją. Na tym nie kończą się jednak jego obowiązki. Przed operacją konieczny jest przecież szczegółowy wywiad, na podstawie którego specjalista ocenia ryzyko i dobiera odpowiedni rodzaj znieczulenia. Na sali operacyjnej monitoruje parametry pacjenta i interweniuje w sytuacji zagrożenia życia, a później wybudza go i opiekuje się nim do momentu, aż całkiem dojdzie do siebie.Anestezjolodzy są również niezbędni poza okresem okołooperacyjnym. Specjalizują się w leczeniu bólu pourazowego i przewlekłego, który może towarzyszyć na przykład chorobom nowotworowym. Jako członkowie zespołu resuscytacyjnego są wzywani do udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Anestezjolog jest też niezbędny na oddziale intensywnej terapii, gdzie stosowane są inwazyjne techniki leczenia i konieczne jest ciągłe monitorowanie pacjentów. Jak widać, przed specjalistami z tej dziedziny stoi wiele wyzwań. Opieka nad osobami ciężko chorymi i w stanie zagrożenia życia wymaga stalowych nerwów, precyzji oraz umiejętności koncentrowania się na zadaniu przez długi czas.

 

 

Odzież medyczna dla anestezjologów – czym powinna się wyróżniać?

Opieka nad pacjentami wymaga pełnego skupienia i w tym czasie nic nie powinno odciągać anestezjologa od jego obowiązków. Z tego powodu w pracy specjalisty niezwykle ważna jest odpowiednio dobrana odzież medyczna, która zapewnia wygodę i pełną swobodę ruchów. Nawet drobny dyskomfort, taki jak ocierające buty czy wpijające się w skórę spodnie, po wielu godzinach na sali operacyjnej może się przerodzić w prawdziwą udrękę.Odzież medyczna dla anestezjologów powinna być więc wykonana z elastycznych i przewiewnych materiałów. Najczęściej jest to bawełna z dodatkiem poliestru, który wpływa pozytywnie na rozciągliwość i trwałość. Domieszka sztucznych włókien podnosi też dopuszczalną temperaturę prania, zwiększając poziom higieny.Na komfort noszenia wpływa również odpowiednio dobrany rozmiar, więc przed zakupem warto poświęcić chwilę na przestudiowanie tabeli rozmiarów producenta. Oprócz tego odzież medyczna dla anestezjologów powinna mieć pojemne kieszenie, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne akcesoria. Na koniec zostają kwestie estetyczne, czyli kolor i fason. Na szczęście oferta sklepów jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Odzież medyczna anestezjologiczna – nasze propozycje

Na koniec przedstawiamy nasze propozycje odzieży medycznej dla anestezjologów z oferty sklepu uniformix.pl. Miłośnikom klasyki polecamy bluzy i spodnie medyczne Uniformix Club oraz Smitten, które wyróżniają się ponadczasowymi krojami i uniwersalną kolorystyką. Z kolei osobom, dla których w pracy liczy się głównie pełna swoboda ruchów, do gustu przypadną elastyczne ubrania Barco Unify i Spandex Stretch, Landau ProFlex oraz Uniformix Comfort, powstające z podobnych materiałów, co odzież typowo treningowa. W ramach ostatniej linii dostępne są nawet spodnie o fasonie joggerów – a to z pewnością ucieszy miłośniczki sportowego stylu. Paniom, które szukają odzieży medycznej anestezjologicznej o bardziej kobiecych fasonach, proponujemy bluzy Uniformix Select i Med Couture Peaches o bardziej zaznaczonym wcięciu w talii. Z kolei panowie preferujący minimalistyczne fasony powinni się przyjrzeć odzieży Dickies Balance i Med Couture RothWearSzukasz wygodnej odzieży medycznej dla anestezjologów? Wszystkie powyższe propozycje znajdziesz na uniformix.pl.Być może zainteresuje Cię także:Czym powinny charakteryzować się buty na blok operacyjny?

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Bluza medyczna uniwersalna, 3 kieszenie, Uniformix Club, CM126, granatowa.

Bluza medyczna uniwersalna, 3 kieszenie, Uniformix Club, CM126, granatowa.

Cena regularna: 79,00 zł brutto59,00 zł brutto590 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 66,00 zł
Spodnie medyczne uniwersalne Uniformix Club, CM119, granatowe.

Spodnie medyczne uniwersalne Uniformix Club, CM119, granatowe.

Cena regularna: 84,00 zł brutto63,00 zł brutto630 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 59,00 zł
pixel