Odzież medyczna scrubs – co to znaczy?

2022-03-11
Odzież medyczna scrubs – co to znaczy?

Termin scrubs pochodzi z języka angielskiego i oznacza odzież medyczną o nieco luźniejszym kroju, noszoną najczęściej przez medyków i pielęgniarki na oddziałach szpitalnych. Z powodzeniem wykorzystywana jest także przez stomatologów czy pracowników aptek. Odzież medyczna scrubs cieszy się wielką popularnością, którą zawdzięcza m.in. dużej wygodzie użytkowania. Czy masz ją już w swojej szafie? Jeśli nie, sprawdź, dlaczego warto!

 

 

 

 Czego dowiesz się z tego wpisu?

 • Na co zwrócić uwagę, aby wybrać wygodną bluzę i spodnie medyczne?
 • Jaka bluza i spodnie medyczne będą najlepsze dla osób, których praca wiąże się z dużą ilością ruchu?
 • Jaką bluzę i spodnie medyczne wybrać, jeśli poza wygodą liczy się reprezentacyjny wygląd?

 

 

Odzież medyczna scrubs – kto ją nosi?

Dzięki swoim niewątpliwym walorom praktycznym i estetycznym odzież medyczna scrubs zyskała popularność wśród personelu oddziałów szpitalnych – medyków różnych specjalizacji, pielęgniarek i pielęgniarzy.Choć największym uznaniem cieszą się w szpitalach, scrubsy są też chętnie wybierane przez osoby pracujące na co dzień w aptekach czy klinikach stomatologicznych. Kto więc powinien zaopatrzyć się w taką odzież?

 • chirurdzy,
 • anestezjolodzy
 • pediatrzy,
 • pulmonolodzy,
 • radiolodzy,
 • pielęgniarze
 • pielęgniarki,
 • fizjoterapeuci,
 • farmaceuci,
 • stomatolodzy.

 

 

Dlaczego warto sięgnąć po odzież typu scrubs medyczny?

Odzież medyczna scrubs ma wiele zalet, które doceniane są przez pracowników ochrony zdrowia. Nie dziwi więc fakt, że po to rozwiązanie sięga coraz więcej osób, dla których najważniejszy jest komfort i profesjonalny, schludny wygląd w pracy.Scrubs medyczny – wymiar praktycznyOdzież medyczna typu scrubs zapewnia wygodę noszenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu lekkich, przewiewnych materiałów, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci (potu). Dzięki zastosowaniu luźniejszego kroju możesz się swobodnie poruszać – zapomnij więc o problemie ograniczonych, „sztywnych” ruchów podczas wykonywania codziennych obowiązków. Takie rozwiązanie sprawia też, że odzież medyczna scrubs może być noszona przez osoby o różnej budowie ciała.

 

 

Scrubsy medyczne pozwalają też zachować odpowiednią higienę. Używane są jako ochronna, wierzchnia warstwa odzieży, która skutecznie chroni przed działaniem szkodliwych substancji oraz przed kontaktem z płynami ustrojowymi pacjentów, np. z krwią.Atrakcyjny wygląd i profesjonalny lookDużym plusem odzieży medycznej scrubs jest jej estetyczny wygląd. Na profesjonalny outfit składają się bluzy i spodnie medyczne, fartuchy i opcjonalnie czepki. Mogą być jednokolorowe lub o bardziej fantazyjnych fasonach, np. bluzy medyczne we wzorki czy w różnych barwach. Scrubsy oferują pod tym względem dużą dowolność wyboru, gwarantując jednocześnie profesjonalny, schludny wygląd, który jest bardzo doceniany przez pacjentów. W odzieży scrubs z naszego sklepu poczujesz się pewnie jak nigdy dotąd!

 

 

Scrubsy medyczne szanują szpitalny dress codePomimo zastosowania różnorodnych wzorów i kolorów odzież scrubs pozostaje w zgodzie z duchem klasycznego, szpitalnego dress code’u. Ta uniwersalność sprawia, że może być bez przeszkód noszona przez medyków o różnych specjalizacjach i odmiennych gustach estetycznych, z jednoczesnym poszanowaniem wymogów i zasad panujących na szpitalnych korytarzach.

 

Czy warto wybrać odzież medyczną scrubs?

Scrubsy medyczne to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. To odzież specjalistyczna, która została zaprojektowana tak, by ułatwić Ci codzienną, wymagającą pracę z pacjentem. Pomyślano o wszystkim: komforcie użytkowania, uniwersalności i atrakcyjnym aspekcie wizualnym. Niezależnie od tego, czy spędzasz wielogodzinne dyżury na szpitalnych salach, czy pomagasz pacjentom w doborze odpowiednich leków w aptece, odzież medyczna (męska i damska) scrubs będzie dla Ciebie świetnym wyborem.Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu uniformix.pl, gdzie skompletujesz garderobę medyczną scrubs. Sprawdź już teraz!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel