Odzież medyczna we wzory – promyk słońca na oddziałach pediatrycznych

2023-05-25
Odzież medyczna we wzory – promyk słońca na oddziałach pediatrycznych

W pracy medyka nie ma nic trudniejszego niż widok dziecka na szpitalnym łóżku. Czy jako społeczność pracowników ochrony zdrowia możemy – poza codzienną troską – zrobić coś jeszcze, aby ułatwić maluchom pobyt na oddziałach pediatrycznych? Tak – pokolorujmy ich rzeczywistość!

 

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak kolory i radosne wzory mogą wpływać na samopoczucie małych pacjentów?
  • Dlaczego na oddziałach pediatrycznych warto nosić odzież medyczną we wzory?

 

Bo kolor ma moc!

Polskie szpitale powoli zmieniają swoje oblicze: stają się nowocześniejsze, jaśniejsze, bardziej przyjazne. Takie zmiany – wymiana wyposażenia czy choćby przemalowanie ścian z wszechobecnej szarości na jasne, optymistyczne kolory – są potrzebne na każdym oddziale, ale na oddziałach pediatrycznych szczególnie.

Dzieci są niezwykle wrażliwe na wszystko, co je otacza. Błyskawicznie wyczuwają atmosferę, jaka panuje w danym miejscu, i silnie na nią reagują. Pobytowi w szpitalu zawsze towarzyszy duża nerwowość. Nieznana, czasem nieprzyjazna przestrzeń, wiele nowych twarzy, nieprzyjemne zabiegi, często niepokój rodziców – wszystko to wyzwala w maluchach ogromne pokłady stresu. A przecież z różnych badań doskonale wiemy, że stres może znacznie utrudniać i spowalniać proces zdrowienia.

Dlatego tak ważne jest, aby na oddziałach pediatrycznych panowała przyjazna, optymistyczna atmosfera. Zmieniając białe, szare czy granatowe mundurki na kolorową odzież medyczną we wzory, możemy przyczynić się do jej kreowania, a tym samym poprawy samopoczucia małych pacjentów. Liczne badania dowodzą, że kolor ma moc: może poprawiać nastrój, dodawać energii, redukować stres i niepokój. Czas ją wykorzystać!

 

 

Odzież medyczna we wzory: mała zmiana, która daje tak dużo

Wybór odzież medycznej we wzory to mała zmiana, która może dać naprawdę wiele. Przede wszystkim przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku placówki medycznej, a także pierwszego wrażenia, jakie wywiera na małym pacjencie nowa, nieznana mu przestrzeń.

Kolorowy uniform ozdobiony printem zwierzaków czy samolotów może odwrócić uwagę dziecka od bólu czy stresu i pomóc mu skupić się na czymś weselszym i bardziej znajomym. Bywa też pierwszym bodźcem, który pozwala nawiązać nić porozumienia na linii pacjent–medyk. To z kolei przekłada się na większe zaufanie, a w efekcie na lepszą współpracę w procesie dochodzenia do zdrowia.

 

Jasne, żywe kolory i bajkowe wzory odzieży medycznej mogą także łagodzić napięcie i zmniejszać poziom stresu wywołany pobytem w szpitalu. Printy skutecznie odwracają uwagę dzieci od procedur medycznych, którym muszą zostać poddane. Kiedy masz na sobie bluzę medyczną we wzory piesków czy misiów, możesz poprosić małego pacjenta, aby spróbował je policzyć lub wymyślił dla nich imiona. Dzięki temu dziecko skupi się na czymś innym niż badanie i związane z nim nie zawsze przyjemne czynności.

Noszenie kolorowej odzieży medycznej we wzory ma jeszcze jeden pozytywny aspekt – tym razem jednak dotyczący nie pacjentów, a medyków. Praca na oddziałach pediatrycznych jest szczególnie wymagająca emocjonalnie. Zamiana jednokolorowych mundurków na te ozdobione wesołymi printami może pomóc łagodzić codzienne napięcia i sprawiać, że środowisko pracy stanie się przyjaźniejsze i mniej przytłaczające. To jak powiew ciepła i odrobina słońca w środku długiej zimy.

 

 

Odzież medyczna we wzory: design i funkcjonalność

Oczywiście kupując odzież medyczną we wzory, nie musisz martwić się o wygodę czy funkcjonalność. Pokrycie materiału printami nie wpływa na jego właściwości, więc taki mundurek będzie spełniał swoje zadania tak samo dobrze, jak jednolity kolorystycznie.

Producenci uniformów dla medyków przywiązują dużą wagę do aspektów praktycznych. Kolorowa odzież medyczna powstaje z nowoczesnych, funkcjonalnych materiałów, które wyróżniają się zestawem ważnych cech: lekkością, przewiewnością i wytrzymałością. Dzięki temu, że rozciągają się w wielu kierunkach, dobrze współpracują z ciałem i nie krępują ruchów. W pracy lekarzy, pielęgniarek czy fizjoterapeutów to niezwykle ważne – strój powinien tak dobrze dopasować się do sylwetki, aby żaden potencjalny dyskomfort nie powodował spadków koncentracji.Wybierając odzież medyczną, zawsze zwracaj uwagę na właściwy rozmiar.

Rozmiarówki różnych producentów mogą się między sobą znacznie różnić, dlatego podczas zakupów w sklepach stacjonarnych przymierz wybrany komplet. Kupując online, kieruj się natomiast wymiarami podanymi w tabelach poszczególnych marek.

Pokolorujmy oddziały pediatryczne!

Drobna rzecz – kolor – a może tak wiele zmienić. Pokolorujmy rzeczywistość oddziałów pediatrycznych i zamiast stonowanych mundurków wybierajmy te ozdobione bajkowymi printami. To jedna z rzeczy, dzięki której – oprócz codziennej troski, jaką otaczamy małych pacjentów – możemy choć trochę odmienić ich pobyt w szpitalu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Bluza medyczna damska Med Couture PRINT, 8564 RBHT

Bluza medyczna damska Med Couture PRINT, 8564 RBHT

152,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką99,00 zł brutto1980 pkt.
pixel