Przydatne aplikacje na telefon dla pielęgniarek, lekarzy i studentów medycyny

2024-01-05
Przydatne aplikacje na telefon dla pielęgniarek, lekarzy i studentów medycyny

W skrócie

Aplikacje medyczne to znaczne ułatwienie pracy lekarzy i pielęgniarek. Ich obsługa jest intuicyjna, a wszystkie informacje mamy w jednym miejscu. Programy na smartfony, na które warto według nas zwrócić uwagę, to eMPendium, MEDtube, Pielęgniarka 75 Plus, Terminarz Medyczny NURSEUM i DrWidget CalcMed.

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego aplikacje medyczne są przydatne?
  • Jakie są najpopularniejsze aplikacje medyczne dla lekarzy, pielęgniarek i studentów?

 

 

Aplikacje dla lekarzy – dlaczego warto?

Wybór aplikacji medycznych dla smartfonów jest ogromny. Zarówno wykwalifikowani specjaliści, jak i studenci kształcący się na kierunkach lekarskich i pokrewnych mogą znaleźć programy, które ułatwią ich pracę lub naukę. Posiadanie aplikacji na swoim smartfonie to znaczna oszczędność czasu i nieograniczone źródło informacji.Aplikacje mobilne mogą stanowić źródło pomocnicze w diagnostyce, dzięki rozbudowanym bazom wiedzy, które ułatwiają analizę objawów i sugerują potencjalne schorzenia. Dużą popularnością cieszą się programy umożliwiające tworzenie harmonogramu pracy i ustalanie ważności zadań, które przydadzą się również studentom medycyny rozpoczynającym praktyki w szpitalach lub przychodniach.

Aplikacje medyczne – nasze propozycje

eMPendium

eMPendium zostało stworzone przez Medycynę Praktyczną – wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu publikacji naukowych z zakresu medycyny i dziedzin pokrewnych. Aplikacja jest bezpłatna i mogą korzystać z niej wszyscy pracownicy ochrony zdrowia, a także studenci uczelni medycznych. eMPendium to przede wszystkim baza leków, gdzie można znaleźć informacje m.in. o substancjach czynnych, dawkowaniu, interakcjach z innymi lekami i aktualnych wysokościach refundacji. Aplikacja umożliwia korzystanie z systemu eWuś oraz daje dostęp do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10.

 

MEDtube

MEDtube to platforma, na którą specjaliści z całego świata wstawiają filmy przedstawiające zabiegi medyczne opatrzone komentarzem. Można tam znaleźć również nagrania wykładów z renomowanych uczelni. Platforma umożliwia edukację opartą na przykładach konkretnych pacjentów, co na pewno docenią lekarze młodzi stażem oraz studenci. Dużą zaletą aplikacji jest również kontakt z ekspertami z różnych dziedzin medycyny.

 

Pielęgniarka 75 plus

To ciekawa aplikacja dla pielęgniarek pracujących na co dzień z osobami starszymi na oddziałach geriatrycznych. Zawiera spis chorób, które często doskwierają pacjentom w podeszłym wieku, rady dotyczące żywienia w różnych stanach chorobowych i zalecane środki opatrunkowe. Program dostarcza także informacji o receptach pielęgniarskich i zasadach ich wystawiania oraz aktualny wykaz substancji czynnych, jakie mogą być w przepisywanych receptach.

 

 

Terminarz Medyczny NURSEUM

Terminarz Medyczny NURSEUM to uniwersalna aplikacja dla lekarzy, pielęgniarek i studentów. Umożliwia tworzenie harmonogramów oraz automatyczne raportowanie czasu pracy i wykonywanych zabiegów. W aplikacji można tworzyć bazy pacjentów i wysyłać im przypomnienia o wizytach, co przyda się szczególnie medykom prowadzącym własne praktyki lekarskie. Terminarz to również źródło wiedzy eksperckiej w formie artykułów napisanych przez specjalistów.

DrWidget CalcMed

To zbiór kilkunastu kalkulatorów medycznych, za pomocą których można wykonywać niezbędne obliczenia. W aplikacji można policzyć m.in. dawkę leku odpowiednią do masy ciała pacjenta, BMI czy średnie ciśnienie tętnicze. Program zawiera bazę produktów leczniczych i suplementów diety ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dawkowania i sposobem stosowania. Aplikacja medyczna jest ciekawym narzędziem pracy lekarzy i pielęgniarek.

Aplikacje medyczne dla lekarzy i pielęgniarek mogą być dużym ułatwieniem podczas dyżurów. Aby Twoja praca przebiegała sprawnie, nie zapominaj o swoim wygodnym ubraniu. Sprawdź asortyment uniformix.pl i postaw na dedykowaną odzież medyczną od sprawdzonych producentów.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, morski.

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, morski.

Cena regularna: 109,00 zł brutto76,00 zł brutto1520 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 76,00 zł
Spodnie medyczne damskie, joggery Uniformix FLEX ZONE, FZ2056, morski

Spodnie medyczne damskie, joggery Uniformix FLEX ZONE, FZ2056, morski

Cena regularna: 129,00 zł brutto90,00 zł brutto1800 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 90,00 zł
pixel