Seriale medyczne, które warto zobaczyć

2023-09-04
Seriale medyczne, które warto zobaczyć

 Naszą listę najlepszych seriali medycznych otwierają „Chirurdzy”, „Ostry Dyżur” i „Dr House”, czyli produkcje, o których słyszał chyba każdy. Osobom, które mają te perełki za sobą, polecamy „The Good Doctor”, „Szpital New Amsterdam” oraz „The Knick”. Na liście znalazł się też serial komediowy „Srubs” oraz 4-odcnikowy dokument „Chirurgiczne cięcie”. 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Które seriale medyczne doczekały się aż kilkunastu sezonów?
  • W jakich serialach medycznych przedstawiono losy ekscentrycznych lekarzy?
  • Który serial medyczny przypadnie do gustu miłośnikom komedii?

 

 

Najlepsze seriale medyczne: Chirurdzy (Grey's Anatomy)

„Chirurdzy” to najdłużej emitowany serial medyczny w Stanach Zjednoczonych, który zdobył wiele prestiżowych nagród – między innymi Złote Globy oraz Emmy. Mimo że doczekał się już 19 sezonów, nadal angażuje widzów i cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, kariera i życie osobiste dr Meredith Grey obfitują w emocjonujące wydarzenia. O sile oddziaływania produkcji świadczy również fakt, że inspirowaną serialem odzież medyczną Grey’s Anatomy by Barco chętnie noszą prawdziwi lekarze na całym świecie.

 

Polecane seriale medyczne: Ostry dyżur (ER)

Jednym z najdłużej emitowanych seriali medycznych jest również „Ostry dyżur”. Ta klasyczna produkcja, o której słyszał chyba każdy, doczekała się 15 sezonów i aż 55 nagród! Burzliwe losy pracowników oddziału ratunkowego i zaskakujące przypadki medyczne przyciągnęły przed ekrany prawdziwe tłumy! Serial przetarł szlaki wielu kolejnym produkcjom, poruszając wiele istotnych społecznie wątków, jak AIDS, problemy mniejszości seksualnych, eutanazja czy rasizm.

ksualnych, eutanazja czy rasizm.

 

Dr House (House M.D)

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedno trzeba przyznać – koło ekscentrycznego dr. House’a nie da się przejść obojętnie. Co z tego, że główny bohater jest uzależniony od leków przeciwbólowych, nie bardzo lubi rozmawiać ze swoimi pacjentami, a w stosunku do współpracowników jest, delikatnie mówiąc, złośliwy. Nietypowe podejście dr. House’a pozwala postawić właściwą diagnozę tam, gdzie inni lekarze dawno załamali ręce.

 

Szpital New Amsterdam (New Amsterdam)

Kolejna ciekawa propozycja na naszej liście najlepszych seriali medycznych to „Szpital New Amsterdam”. Główny bohater Max Goodwin piastuje tu posadę dyrektora najstarszej publicznej placówki medycznej w Stanach Zjednoczonych. Niestety w szpitalu nie brakuje problemów, które są dodatkowo potęgowanie przez bezduszny system amerykańskiej służby zdrowia. Idealistyczny lekarz robi co w jego mocy, aby potrzebujący mogli uzyskać niezbędną pomoc.

 

 

 

Komediowe seriale medyczne: Hoży doktorzy (Scrubs)

Tym razem propozycja na wesoło. Serial „Scrubs” przedstawia perypetie początkującego lekarza Johna Doriana, którego podejrzanie często spotykają absurdalne sytuacje. Być może ma to związek z faktem, że zdarzają mu się sny na jawie i to z udziałem szpitalnego dozorcy. Na szczęście J.D. może liczyć na paczkę wiernych przyjaciół, z którymi dzieli blaski i cienie szpitalnej codzienności.

 

The Knick

„The Knick” to serial medyczny z solidnie zarysowanym tłem historycznym. Akcja toczy się na początku ubiegłego wieku w borykającym się z problemami finansowymi nowojorskim szpitalu. Główny bohater, genialny chirurg John Thackery, wdraża pionierskie metody leczenia chorób i zmaga się z uzależnieniem od kokainy. Z kolei jego czarnoskóry asystent, mimo wielkich ambicji i ogromnych zdolności, napotyka na swojej drodze liczne trudności ze względu na wszechobecny rasizm. 

 

Chirurgiczne cięcie (The Surgeon's Cut)

Na naszej liście najlepszych seriali medycznych nie zabrakło dokumentu. „Chirurgiczne cięcie” przedstawia historie czterech wybitnych specjalistów – neonatologa, neurochirurga, transplantologa i kardiologa. Serial pozwala poznać nowatorskie techniki medyczne, które ratują życie pacjentów z nietypowymi przypadłościami, oraz dowiedzieć się nieco o życiu prywatnym przedstawionych lekarzy.

 

The Good Doctor

Naszą listą zamyka amerykański serial medyczny „The Good Doctor”. Poznajemy w nim genialnego lekarza, który ma problemy z nawiązywaniem relacji międzyludzkich. Shaun Murphy to młody chirurg ze spektrum autyzmu z nietypową umiejętności wizualizowania szczegółów anatomicznych. Mimo początkowych problemów ambitny lekarz zaczyna wreszcie zdobywać przychylność otoczenia.

 

 

Pracujesz w ochronie zdrowia i na co dzień zmagasz się z podobnymi problemami, jak bohaterowie powyższych seriali? Koniecznie sprawdź ofertę uniformix.pl. Nasza odzież medyczna pomoże Ci przetrwać nawet najcięższy dyżur.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, biały.

Bluza medyczna damska, Uniformix FLEX ZONE FZ1001B, biały.

Cena regularna: 109,00 zł brutto76,00 zł brutto760 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 76,00 zł
pixel