Wkładki pod pachy MYDRY – niezwodny sposób na długotrwałą świeżość

2021-12-22
Wkładki pod pachy MYDRY – niezwodny sposób na długotrwałą świeżość

Niezręczność, wstyd i zakłopotanie to świetnie znane uczucie wszystkim osobom, które  nadmiernie się pocą. Niektórym wystarczy odrobina stresu, emocji czy cieplejszy, letni dzień,  a na ubraniu natychmiast pojawiają się mokre, nieestetyczne plamy wywołujące silne  zakłopotanie. Człowiek robi wtedy wszystko, by je ukryć, co jeszcze bardziej wzmaga  zdenerwowanie, a tym samym potliwość. Koło się zamyka, a problem wydaje się nie do  opanowania.

 

 

 

Pot jest szczególnie uciążliwy w pracy personelu medycznego. Wielogodzinne, męczące  dyżury, przeprowadzanie licznych zabiegów i operacji, pielęgnacja pacjentów wymagających  podnoszenia to tylko niektóre sytuacje, które wiążą się z nie lada wysiłkiem zarówno  fizycznym, jak i psychicznym, powodującym intensywne pocenie się. Lekarze, pielęgniarki,  fizjoterapeuci i inni medycy mający bliski kontakt z pacjentem szczególnie cenią sobie  poczucie świeżości, czystości i schludny wygląd.

W trosce o komfort pracowników służby zdrowia, a także wszystkich innych osób, które  borykają się z obfitą potliwością – szczególnie w okolicach pach – na rynku pojawiły się specjalne wkładki przeciwpotowe MYDRY. To proste i bardzo skuteczne rozwiązanie, które  zupełnie niweluje problem mokrych, nieprzyjemnie pachnących plam pod pachami. Dzięki  wkładkom ubrania zarówno medyczne, jak i te pochodzące z codziennej garderoby pozostają  suche i pachnące przez wiele godzin. 

 

 

 

 

Pot – naturalna termoregulacja ciała 

W samym pocie nie ma nic złego ani nienaturalnego. Jest wręcz odwrotnie. Na skórze  człowieka znajduje się około 4 milionów gruczołów potowych sterowanych przez układ  nerwowy i hormonalny. Są one odpowiedzialne za termoregulację oraz usuwanie z organizmu  niepotrzebnych i szkodliwych produktów przemiany materii. Zatem pocenie się jest zupełnie  prawidłowym procesem fizjologicznym. Wysiłek fizyczny, stres, gorączka to niektóre  czynniki, które powodują, że gruczoły potowe zaczynają intensywnie pracować, dzięki czemu  chronią organizm przed przegrzaniem.

 

 

 

 

Wstydliwy problem nadmiernej potliwości 

Problem pojawia się jednak wtedy, gdy pocenie jest niezależne od temperatury otoczenia czy  okoliczności. Wtedy mamy do czynienia z hiperhydrozą, czyli nadpotliwością, na którą cierpi  około 3% ludzi. Powoduje ona, że bez względu na sytuację pocą się dłonie, stopy, pachy,  twarz, a nawet całe ciało. Nieraz zdarza się, że krople potu wręcz stoją na czole, choć osoba  jest w stanie spoczynku, a temperatura powietrza wcale nie jest wysoka. Nadpotliwość staje  się jeszcze gorsza w sytuacjach stresowych lub podczas silnych przeżyć emocjonalnych. Przyczyn nadpotliwości jest bardzo wiele. Zazwyczaj jest ona spowodowana chorobami  ogólnoustrojowymi lub stosowaną farmakoterapią. Jeśli jednak wszystkie możliwe przyczyny o podłożu zdrowotnym zostały wykluczone, najprawdopodobniej hiperhydroza ma charakter  pierwotny, a jej leczenie jest niestety bardzo trudne. Można skorzystać wtedy z zastrzyków z  toksyną botulinową, która skutecznie blokuje nerwy aktywujące gruczoły potowe, jednak  zabieg ten należy powtarzać co kilka/kilkanaście miesięcy. Niezależnie od przyczyn nadmierne pocenie jest poważnym problemem, który potrafi bardzo uprzykrzyć życie.  Okoliczności, które powinny cieszyć – imprezy rodzinne, spotkania z przyjaciółmi czy randki  – stają się momentami okupionymi stresem i poczuciem wstydu. 

 

 

 

 

Ratunek w postaci wkładek pod pachy MYDRY 

W pewnych sytuacjach nawet naturalne pocenie się może być uciążliwe. Mokre plamy pod  pachami zdarzają się każdemu i na pewno nigdy nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Pot  przeszkadza nie tylko w zawodach medycznych, które wymagają bliskiego obcowania z  chorym, jest również krępujący podczas spotkań biznesowych, towarzyskich czy wystąpień  publicznych. Dlatego wkładki pod pachy MYDRY to produkt uniwersalny, przeznaczony  niemal dla wszystkich, którzy po prostu lubią panować nad swoim wyglądem i komfortem.  MYDRY zapewniają poczucie świeżości przez całą dobę. Oprócz tego doskonale chronią  ubrania przed plamami i odbarwieniami wywołanymi potem lub antyperspirantami. Wkładki  przeciwpotowe są tak zaprojektowane, by pasowały do każdego rodzaju rękawa i były  absolutnie dyskretne i niewidoczne. Osoby, które zwykle czuły się zawstydzone mokrymi  pachami, teraz mogą odetchnąć i pozwolić sobie na ekspresyjną gestykulację oraz pełną  swobodę ruchu podczas pracy. 

Wkładki pod pachy MYDRY znakomicie pochłaniają wilgoć, choć są naprawdę cieniutkie.  Śmiało mogą korzystać z nich alergicy, ponieważ wykonane zostały wyłącznie z  przebadanych dermatologicznie i przyjaznych dla skóry materiałów. Wkładki pozbawione są  jakichkolwiek substancji zapachowych, ale w pełni pochłaniają nieprzyjemną woń potu,  dzięki czemu zapewniają długotrwałe poczucie świeżości. MYDRY dostępne są w kolorze  białym oraz czarnym – z łatwością można je dopasować do każdego rodzaju garderoby. W  przypadku ubrań pozbawionych rękawów wystarczy dodatkowo przyciąć wkładki i nakleić je  na część odzieży narażonej na pot.

 

 

 

Ich użycie jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy rozerwać higieniczne opakowanie,  odkleić wkładkę od kawałka silikonowego papieru, a następnie nakleić ją na wewnętrzną  stronę rękawa pod pachą, chłonną powierzchnię kierując do skóry. Węższą połowę należy  umiejscowić w rękawie, natomiast szerszą – pod wcięcie pod pachą. Pocenie się to proces, nad którym nikt nie może w pełni zapanować. Wkładki MYDRY pozwalają jednak zapanować nad jego skutkami, co często wystarczy, by komfort życia wzrósł kilka poziomów do góry.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel