Wygodne buty do pracy stojącej? Poznaj nasze propozycje

2022-09-16
Wygodne buty do pracy stojącej? Poznaj nasze propozycje

Wygodne buty przydają się w każdej profesji, ale szczególnie ważne są w przypadku pracy stojącej. Źle dobrane obuwie powoduje nie tylko uciążliwe odciski i otarcia. Stopy to podpora całego ciała, więc wszelkie zaburzenia ich funkcjonowania mogą powodować ból kolan, bioder, a nawet kręgosłupa. Jak zatem wybrać wygodne buty do pracy stojącej? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę, i prezentujemy najciekawsze modele z oferty uniformix.pl.

 

 

 Obuwie do pracy, Uniformix.pl

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Na co zwrócić uwagę, wybierając wygodne buty do pracy stojącej?
  • Dlaczego obuwie medyczne świetnie się sprawdza jako buty do pracy stojącej?
  • Jakie buty do pracy stojącej są dostępne na uniformix.pl?

 

W skrócie

Obuwie medyczne jest projektowane z myślą o najbardziej wymagających profesjach, więc świetnie sprawdza się jako buty do pracy stojącej. Większość modeli ma anatomicznie wyprofilowaną wkładkę, antypoślizgową i tłumiącą wstrząsy podeszwę oraz oddychającą cholewkę. Do wyboru są klapki medyczne, buty piankowe albo chodaki.

 

 

Obuwie medyczne Uniformix.pl

 

 

Wygodne buty do pracy stojącej, czyli jakie?

Nie bez powodu osoby, które dużo stoją w pracy, często decydują się na obuwie medyczne. Tego typu buty powstają z myślą o zawodach, w których nie ma miejsca na kompromisy. Projektuje się je tak, aby maksymalnie wspierały układ ruchu – niektóry firmy współpracują w tym celu nawet z ośrodkami badawczymi!

Medyczne buty do pracy stojącej mają przede wszystkim anatomicznie wyprofilowaną wkładkę. Niejako wymusza ona prawidłowe ułożenie stopy i ją stabilizuje. To z kolei ułatwia utrzymanie właściwej postawy całego ciała – od kostek, przez kolana i biodra, aż po kręgosłup.Poza wspomnianą wkładką w obuwiu medycznym stosuje się inne rozwiązania podnoszące komfort noszenia. Warto wspomnieć choćby antypoślizgową podeszwę, która często niweluje również powstające podczas chodzenia wstrząsy. W ten sposób minimalizuje się ryzyko poślizgnięcia oraz działające na stawy przeciążania.

Ważnym elementem butów do pracy stojącej jest również cholewka. Powinna być wykonana z oddychającego materiału lub mieć otwory wentylacyjne, aby stopy nie pociły się nadmiernie. Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że nawet najlepsze obuwie nie zapewni komfortu, jeśli będzie źle dopasowane do stopy. Nie wolno więc bagatelizować takich kwestii, jak dobór rozmiaru czy drobny dyskomfort podczas mierzenia. Po wielu godzinach mały ucisk może się przerodzić w nieznośny ból!

 

 

Lekkie obuwie medyczne Uniformix.pl

 

 

Jakie buty do pracy stojącej wybrać?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów obuwia medycznego, które idealnie sprawdzą się w pracy stojącej. Poniżej krótko charakteryzujemy najpopularniejsze typy i prezentujemy modele, które szczególnie upodobali sobie lekarze, pielęgniarki, farmaceuci czy fizjoterapeuci.

Piankowe obuwie medyczne. Przedstawiciele profesji medycznych chętnie wybierają lekkie buty piankowe. Większość modeli ma lekko zamkniętą piętę i zabudowany przód z dużą liczbą otworów wentylacyjnych. Ruchomy pasek można nosić jako ozdobę lub przełożyć do tyłu, aby obuwie lepiej przylegało do stopy. Na uniformix.pl dostępne są piankowe buty medyczne męskie i damskie. Szczególnie warty uwagi jest model Ezi-Klog marki Toffeln. Jego podeszwa wypełniona została pęcherzykami powietrza, więc obuwie jest lekkie i dobrze amortyzuje wstrząsy. Producent nie zapomniał też o warstwie antypoślizgowej oraz anatomicznie wyprofilowanym wnętrzu.

Klapki medyczne. Jako wygodne buty do pracy stojącej świetnie sprawdzają się również klapki medyczne. Tego typu obuwie najczęściej ma płaską, antypoślizgową podeszwę z korka i skórzaną cholewkę. Zastosowanie naturalnych materiałów przekłada się na wysoką oddychalność i wygodę noszenia. Sklep uniformix.pl oferuje szeroki wybór klapków cenionej polskiej marki Pofam Jedność. Dostępne są zarówno buty medyczne damskie, jak i męskie.

 

 

Chodaki medyczne Uniformix.pl

 

Chodaki medyczne

Lekarze i pielęgniarki często decydują się również na chodaki. Tego typu obuwie medyczne zazwyczaj ma grubą, drewnianą podeszwę i skórzaną cholewkę. Chodaki medyczne Uniformix są wyprofilowane ortopedycznie, a dzięki grubej warstwie gumy od spodu nie stukają podczas chodzenia i amortyzują wstrząsy. Modele w stonowanych kolorach na nieco niższym koturnie sprawdzą się idealnie jako buty medyczne męskie. Z kolei panie mogą wybierać spośród wielu kolorów i wzorów, w tym motywów kwiatowych. Uniformix udowadnia, że wygoda może iść w parze ze stylowym wyglądem! Szukasz wygodnych butów do pracy stojącej? Koniecznie odwiedź uniformix.pl!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

pixel