Zegarek medyczny - niby drobnostka, a jaka niezbędna!

2018-11-01
Zegarek medyczny - niby drobnostka, a jaka niezbędna!Zegarki towarzyszą nam od zawsze. Na początku były to proste zegary słoneczne, wykorzystywane w starożytności do mierzenia upływu czasu, potem duże zegary wahadłowe, a dziś każdy z nas nosi przy sobie zegarek naręczny lub elektroniczny np. w telefonie. Ciężko wyobrazić sobie życie bez możliwości mierzenia czasu; szczególnie w medycynie, gdzie czas jest przecież na wagę życia.

Kilka słów o historii zegarków

Zegar jako system odmierzający upływ czasu, został wynaleziony już w starożytności, jednak dopiero w 1504 roku powstał pierwszy prototyp urządzenia, który można by uznać za pełnoprawny zegar, gdy Peter Henlein umieścił mechanizm sprężynowy w przenośnym pudełku, w ten sposób tworząc pierwszy na świecie zegarek kieszonkowy.

Z biegiem czasu zegarki uległy miniaturyzacji, a w XX wieku stały się nie tylko czasomierzami, ale również elementami ozdobnymi, podkreślającymi status społeczny. Pierwszy dostępny na masową skalę zegarek naręczny paskowy z mechanizmem kwarcowym został wyprodukowany w 1969 roku przez firmę Seiko. Od tamtej pory czasomierze przeszły jeszcze kilka rewolucyjnych zmian, a dziś nie tylko odmierzają czas, ale również mogą być urządzeniami medycznymi. Tzw. smartwatche mają na przykład funkcje mierzenia pulsu, a zaawansowane modele mogą nawet kontrolować poziom glukozy we krwi i alarmować właściciela, gdy poziom ten niebezpiecznie spadnie.

Zegarki dla lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy

W sklepie internetowym z odzieżą i akcesoriami medycznymi przygotowaliśmy interesującą ofertę dla pracowników ochrony zdrowia. W asortymencie mamy markowe zegarki z mechanizmem kwarcowym oraz cyfrowym, dzięki którym typowe czynności medyczne, taki jak mierzenie tętna, czy pilnowanie ustalonych godzin podawania leków będzie jeszcze łatwiejsze.

Zegarki medyczne dla pielęgniarek

Zegarki to oczywiście również elementy ozdobne i dodatki dla garderoby, dlatego zadbaliśmy ot o, by w naszej ofercie znalazły się produkty charakteryzujące się niebagatelnym designem. Czasomierze są jedną z niewielu biżuterii, które można bez problemu nosić w trakcie dyżuru!

Jakie wymagania powinny spełniać zegarki dla medyków?

Akcesoria medyczne, w tym zegarki dla pielęgniarek i lekarzy muszą charakteryzować się szeregiem właściwości. Przede wszystkim urządzenie musi być wodoodporne i łatwe w czyszczeniu, a więc bez rowków, dziurek i załamań, w których mogłyby się gromadzić brud, kurz, krew, bakterie i inne nieczystości. Jest to szczególnie ważne w szpitalach, gdzie pielęgniarki mają codziennie kontakt z ciężko chorymi osobami.

Ponadto akcesoria medyczne muszą być odporne na uszkodzenia. Niekiedy w ferworze walki o życie pacjenta zdarzy się, że uderzymy ręką w barierkę lub zegarek spadnie na podłogę. Dlatego najlepsze modele przeznaczone dla pracowników ochrony zdrowia wykonane są z nietłukącego szkła.

W przypadku zegarków elektronicznych ważne są też dodatkowe opcje, takie jak alarm, podświetlenie czy stoper. Nic nie zastąpi jednak podstawowej funkcji – dokładnego odmierzania czasu sekundnikiem, to właśnie ona będzie najczęściej wykorzystywana w szpitalu, chociażby podczas badania tętna pacjenta.

Eleganckie zegarki medyczne Uniformix

W naszej ofercie prezentujemy zegarki medyczne dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników i innych przedstawicieli zawodów medycznych. Zegarki naręczne na bransolecie lub pasku, zegarki na łańcuszku przypinane do kieszeni, a także przeurocze zegarki z uśmiechami dla osób pracujących na oddziałach dziecięcych. Niezależnie od tego, na jaki model i wygląd czasomierza się zdecydujesz, zawsze masz gwarancję najlepszego wyboru.

Pamiętaj: zegarek to nie tylko przedmiot użytkowy, to przede wszystkim element garderoby i gustowna biżuteria.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel