Buty medyczne dla farmaceutów – jakie sprawdzą się najlepiej?

2021-05-13
Buty medyczne dla farmaceutów – jakie sprawdzą się najlepiej?

Praca w aptece wiąże się z długimi godzinami w pozycji stojącej, więc odpowiednio dobrane obuwie apteczne jest niezwykle ważne dla pracujących tam osób. Tego typu buty muszą być wygodne, zapewniać odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwa oraz dobrze wyglądać. Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając obuwie apteczne, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, dlaczego farmaceutom często poleca się lekkie i komfortowe obuwie medyczne.

 

 

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

 

  • Jakie rodzaje obuwia medycznego sprawdzą się w aptece?
  • Jakie cechy powinno mieć dobre obuwie apteczne?
  • Na co zwrócić uwagę, wybierając buty apteczne?

 

 

Obuwie medyczne jest projektowane z myślą o pracy stojącej, więc idealnie sprawdzi się nie tylko w szpitalu czy przychodni, ale i aptece. Tego typu buty powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną wkładkę, oddychającą cholewkę i antypoślizgową podeszwę. Jako buty apteczne świetnie sprawdzą się różne rodzaje obuwia medycznego: klapki, buty piankowe czy klasyczne drewniaki.

 

Wymagająca praca farmaceuty

Praca w aptece oznacza długie godziny spędzone w pozycji stojącej, w trakcie których od farmaceuty wymaga się rzetelności, profesjonalizmu, życzliwości i empatii w stosunku do pacjenta. Niezwykle ważny jest więc wybór odpowiedniego obuwia aptecznego, gdyż źle dobrane buty nie tylko utrudniają koncentrację, ale mogą nawet doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Poza puchnięciem stóp i bolesnymi skurczami łydek niewłaściwe obuwie może być nawet przyczyną bólu kręgosłupa czy głowy. Praca farmaceuty to jednak nie tylko stanie za ladą. Do codziennych obowiązków w tym fachu należy również odbieranie dostaw i układanie towaru oraz sporządzanie leków recepturowych. Wybrane obuwie apteczne musi dodatkowo zapewniać komfort i dobrą przyczepność w trakcie chodzenia oraz dźwigania ciężarów. Nie bez znaczenia są również kwestie estetyczne – każdy z nas chce dobrze wyglądać, a odpowiednio dobrany strój ułatwia budowanie wizerunku profesjonalisty.

 

Wygodne obuwie apteczne

Dobrze dobrane buty apteczne pomogą zniwelować przykre konsekwencje pracy stojącej. Ich najważniejszym elementem jest podeszwa, która powinna być lekka i wykonana z materiału amortyzującego wstrząsy, np. korka czy miękkiej pianki. Istotna jest również dobra przyczepność, aby w trakcie pracy nie doszło do poślizgnięcia, które może skończyć się bolesnym upadkiem. Przed zakupem warto bliżej przyjrzeć się też wewnętrznej części buta. Najlepiej szukać modelu z anatomicznie wyprofilowaną wkładką i cholewką wykonaną z oddychającego materiału lub wyposażoną w liczne otwory wentylacyjne. Zapewni to prawidłowe ułożenie stopy i pozwoli uniknąć problemu nadmiernego pocenia. Od farmaceuty wymaga się ponadprzeciętnego poziomu higieny, więc przed zakupem warto upewnić się, że wybrany model łatwo utrzymać w czystości. Nie wolno też bagatelizować kwestii doboru rozmiaru – za małe buty będą uciskać, a za duże mogą zsuwać się ze stopy.

 

Obuwie apteczne – polecane modele

Ze względu na specyfikę pracy farmaceuty w aptece idealnie sprawdzi się obuwie medyczne. Jest ono projektowane z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i innych osobach wykonujących pracę, w której dużo się stoi i chodzi. Tego typu buty wcale nie muszą być białe – szeroki wybór fasonów i wariantów kolorystycznych sprawia, że każdy znajdzie wygodny i estetyczny model dopasowany do własnych upodobań. Wielu farmaceutów decyduje się na klasyczne klapki medyczne. Najczęściej mają one podeszwę z naturalnego korka oraz oddychającą, skórzaną cholewkę, która może zakrywać lub odsłaniać palce. Osobom, które na pierwszym miejscu stawiają kwestie praktyczne, z pewnością przypadnie do gustu piankowe obuwie medyczne. Tego typu buty są niezwykle lekkie i łatwo utrzymać je w czystości. Bardzo popularne są również chodaki medyczne. Ich skórzana cholewka gwarantuje optymalną oddychalność, a olchowa podeszwa ma właściwości antybakteryjne. Warstwa gumy poliuretanowej od spodu amortyzuje powstające w trakcie chodzenia wstrząsy oraz charakterystyczny stukot, który wielu z nas kojarzy się z wizytą w przychodni.

Szukasz wygodnych butów do pracy w aptece? Szeroki wybór wyprofilowanego ortopedycznie obuwia medycznego znajdziesz na Uniformix.pl.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021

Polecane

Obuwie medyczne męskie, białe. MC101

Obuwie medyczne męskie, białe. MC101

87,00 zł - 92,00 zł brutto1840 pkt.
pixel