Męskie obuwie medyczne – przegląd najlepszych butów dla lekarzy

2020-12-10
Męskie obuwie medyczne – przegląd najlepszych butów dla lekarzy

Praca w szpitalu lub przychodni oznacza ciągłe przemieszczanie się z miejsca na miejsca. Lekarze i pielęgniarki wykonują każdego dnia imponującą liczbę kroków! Aby nic nie odciągało ich uwagi od ważnych obowiązków, istotny jest nie tylko dobrze skrojony uniform, ale i wygodne obuwie lekarskie. Komfort to jednak nie wszystko! Źle dobrane buty wpływają negatywnie na postawę ciała, co może doprowadzić do problemów ze stawami i innych nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. W dzisiejszych artykule podpowiadamy, jak wybrać dobre buty medyczne męskie!

 

 

OBUWIE MĘSKIE

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czym wyróżniają się dobre buty medyczne?
  • Dlaczego buty lekarskie (i nie tylko) najlepiej mierzyć wieczorem?
  • Dlaczego w przychodniach i szpitalach coraz rzadziej słychać stukot chodaków?

W skrócie

Odpowiednio dobrane obuwie lekarskie to podstawa komfortu i bezpieczeństwa pracy w przychodni czy szpitalu. Buty powinny mieć oddychającą lub wentylowaną podeszwę, ergonomiczny kształt oraz antypoślizgową podeszwę. Ze względu na specyfikę pracy, warto zwrócić uwagę, czy wybrane obuwie łatwo utrzymać w czystości.

 Komfortowe i praktyczne buty lekarskie

Buty, w których spędza się wiele godzin każdego dnia, muszą być przede wszystkim wygodne. Drobny dyskomfort odczuwany zaraz po założeniu będzie stopniowo narastał, skutecznie odciągając uwagę od codziennych obowiązków. Dobre obuwie lekarskie powinno więc mieć lekką i ergonomicznie wyprofilowaną podeszwę, która zagwarantuje wysoki komfort chodzenia. Niektóre modele posiadają nawet poduszki powietrzne lub wkładki żelowe. Ważna jest również ponadprzeciętna oddychalność lub przewiewność, aby nie dochodziło do nadmiernego pocenia się stóp. Szczególne warunki pracy sprawiają, że obuwie medyczne męskie lub damskie powinno być wykonane z materiałów o właściwościach antybakteryjnych, które łatwo utrzymać w czystości. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku modeli dla chirurgów, które muszą spełniać najwyższe normy pod względem sterylności i nadawać się do dezynfekcji w autoklawie.

Bezpieczeństwo w pracy

Podłogi przychodni i szpitali są najczęściej pokryte płytkami, aby w pomieszczeniach łatwo było utrzymać czystość. Takie podłoże obniża jednak komfort chodzenia oraz zwiększa prawdopodobieństwo utraty równowagi. Dobre obuwie medyczne, męskie czy damskie, musi więc posiadać antypoślizgową podeszwę, która zminimalizuje ryzyko upadku w pracy. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrane buty są bezpieczne dla stawów. Amortyzowana podeszwa lub specjalna wkładka niweluje wstrząsy powstające w trakcie kontaktu z twarda podłogą, chroniąc kolana, biodra i kręgosłup. Jeśli w codziennej pracy istnieje ryzyko, że na stopę spadnie coś ciężkiego lub ostrego, najlepiej postawić na buty lekarskie z zabudowaną przednią częścią cholewki.

 

 

Obuwie medyczne męskie

 

Dopasowanie i wygląd obuwia medycznego

Kolejne ważne kwestie to odpowiednie dopasowanie i wygląd obuwia lekarskiego. Warto pamiętać, że stopa lekko puchnie w ciągu dnia, więc przymiarki butów lub pomiaru długości wkładki najlepiej dokonywać wieczorem. Podczas zakupów przez internet polecamy zapoznać się z tabelą producenta dla konkretnego modelu, gdyż rozmiarówki potrafią znacznie się różnić. Na szczęście, jeśli zakup okaże się nietrafiony, buty zawsze można odesłać w ciągu 14 dni i to bez podawania przyczyny.Na koniec rzecz mocno indywidualna, czyli kwestia wyglądu. Minęły już czasy, gdy wybór w sklepach był mocno ograniczony. Dziś lekarze mogą wybierać z dziesiątek efektownych modeli i kolorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Polecane modele butów medycznych męskich

Lekarze, którzy stawiają na wygodę, często decydują się na wykonane z naturalnych materiałów klapki medyczne, takie jak model PF-367 marki Pofam. Ich cholewka powstała ze skóry, a podeszwa z korka z powłoką antypoślizgową, więc są przyjemne w dotyku, oferują optymalną przewiewność i minimalizują ryzyko upadku. Równie wygodnym rozwiązaniem jest wykonane z pianki EVA obuwie medyczne męskie marki Miraclogs. Buty te są bardzo lekkie i miękkie, posiadają duże otwory wentylacyjne, a podczas chodzenia dopasowują się do kształtu stopy. Lekarzom, którzy szukają wygodnego i łatwego w czyszczeniu obuwia, do gustu przypadnie model Ezi-Klog. Buty te posiadają gładką cholwekę oraz charakterystyczne, skośne otwory wentylacyjne, które zapobiegają przedostawaniu się cieczy do środka. Wielu pracowników służby zdrowia preferuje jednak tradycyjne rozwiązania, sięgając po chodaki ze skórzaną cholewką. Współczesne modele, np. chodaki Uniformix UN9013, nie wydają jednak charakterystycznego stuku, gdyż ich drewnianą podeszwę pokrywa od spodu antypoślizgowa warstwa gumy.Szukasz wygodnego i bezpiecznego obuwia lekarskiego? Na uniformix.pl znajdziesz szeroki wybór butów medycznych, w których komfortowo spędzisz cały dzień pracy.

 

 


Zobacz też: 6 praktycznych porad, jak dbać o obuwie medyczne  oraz  Czy drewniaki mogą szkodzić naszym stopom?

Bądź na bieżąco i obserwuj Uniformix na Facebooku i Instagramie 

 

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

pixel