Uniform dla fizjoterapeuty – przedstawiamy propozycje dla mężczyzn

2023-08-17
Uniform dla fizjoterapeuty – przedstawiamy propozycje dla mężczyzn

 

Zawód fizjoterapeuty jest często niedoceniany. Tymczasem to właśnie fizjoterapeuci pomagają pacjentom dojść do zdrowia po wypadkach, uśmierzyć ich ból i przywrócić pełną sprawność. Jest to praca, która wymaga ciągłego ruchu i wiąże się ze sporym wysiłkiem fizycznym. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jakimi cechami powinien wyróżniać się uniform dla fizjoterapeuty.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Na co zwracać uwagę, wybierając ubranie dla fizjoterapeuty?

 

 

Uniform dla fizjoterapeuty musi zapewniać wygodę podczas wielogodzinnej pracy. Jest to w dużej mierze praca fizyczna, dlatego ubranie nie może krępować ruchów ani powodować żadnego dyskomfortu. Najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów jest odzież medyczna, która powstaje z wytrzymałych, komfortowych i łatwych w czyszczeniu materiałów.

Odzież medyczna dla fizjoterapeutów

Fizjoterapeuta to zawód zaufania publicznego będący jednocześnie samodzielnym zawodem medycznym. Tak samo jak lekarze, pracownicy ze specjalizacją fizjoterapii mają na co dzień kontakt z pacjentami. Praca z osobami chorymi, po wypadkach lub z osłabioną odpornością wiąże się z koniecznością zachowania wszelkich standardów bezpieczeństwa, do których zalicza się również wybór odpowiedniej odzieży.

Odzież medyczna jest jedną z form ochrony przed zarazkami i płynami ustrojowymi, z jakimi fizjoterapeuci mają kontakt podczas pracy. Materiał, z którego są wykonane ubrania dla pracowników ochrony zdrowia, to najczęściej mieszanki bawełniano-poliestrowe. Tego typu tkaniny są odporne na wielokrotne prania w wysokich temperaturach. Zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra może oddychać, oraz zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Uniform dla fizjoterapeuty nie może mieć ostrych szwów ani wewnętrznych zamków, aby nie powodować otarć w wyniku wielogodzinnej, fizycznej pracy.

 

 

Uniform dla fizjoterapeuty: komfort i wygoda podczas pracy

Uniform dla fizjoterapeuty powinien nie tylko być wykonany z dobrej jakości materiału, ale również pasować do typu sylwetki. Ubranie nie może być zbyt ciasne, aby nie ograniczać zakresu ruchów, ani zbyt luźne, ponieważ będzie się zsuwać i haczyć o sprzęt dookoła. Poza rozmiarem uniformu warto zwrócić również uwagę na to, czy bluza nie ma gryzącej metki na karku, a spodnie zbyt ciasnych ściągaczy w kostkach. To szczegóły, na które na co dzień nie zwracamy większej uwagi, jednak podczas wielogodzinnego dyżuru w pracy takie drobnostki stają się zauważalne i mogą powodować znaczny dyskomfort.

Dobrze, jeśli spodnie dla fizjoterapeuty i koszulki mają kieszenie. Pracując z pacjentami i pomagając im prawidłowo wykonywać ćwiczenia, musimy mieć cały czas wolne obie ręce. W licznych kieszeniach bez problemu pomieścisz wszystkie niezbędne przedmioty, które chcesz mieć przy sobie. Możesz trzymać tam nie tylko kartę pracowniczą i telefon służbowy, ale również notes i długopis, aby na bieżąco móc zapisywać zalecenia dla pacjentów i wskazówki, jak wykonywać dane ćwiczenia samodzielnie w domu.

 

 

Propozycje uniformów dla fizjoterapeutów

Najbardziej uniwersalnym zestawem dla panów fizjoterapeutów są zdecydowanie spodnie i bluza medyczna. To wygodny komplet, który jednocześnie prezentuje się bardzo schludnie i profesjonalnie. Spodnie i bluzy medyczne dla fizjoterapeutów takich marek jak Uniformix Flex ZoneMed Couture czy Landau są dostępne w wielu kolorach, które można dowolnie łączyć, aby tworzyć unikalne zestawy. Krój zarówno góry, jak i dołu nie krępuje ruchów i prezentuje się korzystnie na każdym typie sylwetki.

Alternatywą dla bluzy są męskie koszulki medyczne dla fizjoterapeutów, które sprawdzą się szczególnie w upalne dni. 

Kompletując uniform dla fizjoterapeuty, warto pamiętać również o butach. Najlepszym wyborem będzie dedykowane obuwie medyczne. Jest wykonane najczęściej ze specjalnego, piankowego tworzywa, które dopasowuje się do kształtu stopy, aby zapewnić maksymalną wygodę podczas noszenia. Materiał jest odporny na bakterie, łatwy w czyszczeniu, a otwory wentylacyjne zapewniają komfort na wielogodzinnych dyżurach. 

Jeśli szukasz odzieży i obuwia dedykowanych medykom, zajrzyj do sklepu uniformix.pl. Znajdziesz tu szeroki wybór fasonów i kolorów ubrań i butów z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią Ci komfort podczas pracy i posłużą przez długi czas.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Bluza medyczna męska, Uniformix FLEX ZONE FZ2051, biała.

Bluza medyczna męska, Uniformix FLEX ZONE FZ2051, biała.

Cena regularna: 109,00 zł brutto76,00 zł brutto1520 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 76,00 zł
Spodnie medyczne męskie, Uniformix FLEX ZONE FZ2050, chabrowy.

Spodnie medyczne męskie, Uniformix FLEX ZONE FZ2050, chabrowy.

Cena regularna: 129,00 zł brutto90,00 zł brutto1800 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 90,00 zł
Spodnie medyczne męskie Landau ProFlex,  LB407 CBPR

Spodnie medyczne męskie Landau ProFlex, LB407 CBPR

Cena regularna: 189,00 zł brutto95,00 zł brutto1900 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 113,00 zł
Bluza medyczna męska Landau Forward, LT110 NVY

Bluza medyczna męska Landau Forward, LT110 NVY

Cena regularna: 186,00 zł brutto93,00 zł brutto1860 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 112,00 zł
Spodnie medyczne męskie Landau Forward, LB409 NVY

Spodnie medyczne męskie Landau Forward, LB409 NVY

Cena regularna: 229,00 zł brutto115,00 zł brutto2300 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 137,00 zł
pixel