Odzież medyczna Landau

2020-11-20
Odzież medyczna Landau

Landau to amerykański producent odzieży medycznej. Tę „amerykańskość” widać w każdym detalu bluzy czy fartucha, który wychodzi z jego pracowni. Z jednej strony projekty Landau charakteryzują się najwyższą jakością i dbałością o najmniejszy szew. Z drugiej – bezkompromisowym designem, który sprawia, że nawet zwykłe spodnie medyczne nabierają niebanalnego charakteru, i to bez szkody dla funkcjonalności. Jeśli jeszcze nie znasz tej marki, koniecznie nadrób zaległości – Twoja służbowa garderoba tylko na tym zyska!

 

LANDAu

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jak powstała marka Landau?
  • Czym wyróżniają się projekty Landau?

W skrócie

Landau to amerykański producent odzieży medycznej, który słynie z dbałości o wysoką jakość, funkcjonalność i modne wzornictwo. Marka powstała pod koniec lat 30. XX wieku w Memphis.

W swoim portfolio ma także 2 subbrandy: Urbane oraz Smitten.

 

URBANE

 

Amerykański sen Rudolpha Landau

Marka Landau to dzieło Rudolpha Landau, amerykańskiego przedsiębiorcy, który pod koniec lat 30. zajął się sprzedażą uniformów dla pracowników warsztatów samochodowych i stacji benzynowych. Pierwszych klientów zdobywał, jeżdżąc z miejsca na miejsce i sprzedając swoje produkty z bagażnika samochodu. Interes tak prężnie się jednak rozwijał, że szybko zamienił swojego Forda serii A na sklep w centrum Memphis. Wtedy też zmienił profil biznesu – postanowił zająć się sprzedażą odzieży medycznej.Landau była (i wciąż jest!) firmą rodzinną. Po śmierci Rudolpha biznes przejął jego syn, Nat, który dokonał ważnej zmiany. Rozszerzył działalność o produkcję własnych projektów odzieży medycznej. Początkowo dział produkcyjny tworzyło 5 szwaczek, które w piwnicy sklepu szyły proste fartuchy laboratoryjne. Wraz z rozwojem firmy młody Landau mógł jednak podejmować coraz większe ryzyko, opracowując bardziej skomplikowane i unikalne projekty. Wiele z nich spotkało się z dużym zainteresowaniem pracowników szpitali w Memphis, co pozwoliło mu przekształcić sklep w duży zakład produkcyjny.Tym, co od zawsze napędzało członków rodziny Landau, była nieustannie niezaspokojona potrzeba rozwoju. Najpierw Rudolph, a potem Nat i jego potomkowie nie poprzestawali na pojedynczym sukcesie – niestrudzenie dążyli do kolejnych. Wyraźnie widać to w działaniach marki. Landau dużą wagę przykłada zarówno do wykorzystywania najlepszych materiałów, jak i doskonalenia technologii produkcji czy szkolenia pracowników. Efektem jest zaufanie i sympatia klientów na całym świecie.

 

LANDAU

 

Czym wyróżnia się odzież medyczna Landau?

Landau oferuje przede wszystkim niezawodną jakość. W procesie produkcji odzieży medycznej marka nie chodzi na skróty – wszystko, od materiałów, przez design, aż po wykończenie najmniejszych detali, musi być absolutnie idealne, dopracowane w każdym calu. Skrupulatnej kontroli jakości poddawana jest każda belka materiału, każda sztuka odzieży i najdrobniejsze elementy każdej kolekcji. Wszystko po to, aby finalnie zaprezentować produkt, który nie zawiedzie w kluczowych momentach.Drugą wartością, która przyświeca działaniom marki Landau, jest dbałość o funkcjonalność. W końcu w branży odzieży medycznej nie chodzi o to, aby tworzyć projekty najbardziej efektowne czy oryginalne. Odzież medyczna to odzież użytkowa – ma służyć konkretnym celom, jej design jest tylko dodatkiem. Ważnym, bo miłym dla oka, ale jednak tylko dodatkiem. Właśnie dlatego w swojej pracowni Landau opracowuje własne wzory i kroje ubrań medycznych. Prototypy testowane są potem przez pracowników służby zdrowia. Co ważne – przymierzają je osoby o różnych typach sylwetek, noszące odzież zarówno w małych, jak i większych rozmiarach. Dzięki temu bluzy czy spodnie Landau  dobrze dopasowują się do figury bez względu na to, jakie cyferki widnieją na metce.Warto przy tej okazji wspomnieć o jeszcze jednej kwestii związanej z rozmiarówką. Marka Landau opracowała własny sposób zwiększania rozmiarów odzieży. Podczas gdy inni producenci po prostu zmieniają poszczególne wymiary, Landau skaluje je proporcjonalnie – tak, aby ubrania zawsze doskonale układały się na sylwetce.

 

 

SMITTEN

Subbrandy Landau: Urban i Smitten

Na markę Landau składają się też 2 mniejsze subbrandy: Urbane oraz Smitten. Czym się charakteryzują? Kolekcje Urbane to gigantyczna pochwała funkcjonalności. Odzież medyczna tej marki jest tworzona w jednym celu: aby ułatwiać lekarzom, pielęgniarkom czy fizjoterapeutom codzienną pracę i jednocześnie zapewniać im profesjonalny wizerunek. Inspiracji marka Urbane szuka w świecie sportu. Z branży odzieży sportowej przejęła między innymi wytrzymałe, rozciągające się w czterech kierunkach tkaniny. Powstają z nich uniformy, które perfekcyjnie współpracują z każdym ruchem noszącej je osoby. Są jak druga skóra – nie krępują mobilności i zapewniają pełną wygodę. Zwiększeniu komfortu noszenia i funkcjonalności służą też takie detale, jak otwory wentylacyjne, regulowane zakładki czy podwójne przeszycia.W projektach Smitten na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się design. Oczywiście wygoda i funkcjonalność również są ważne – to w końcu Landau, profesjonaliści w każdym calu. Odzież medyczna Smitten jest jednak tworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które lubią designerskie rozwiązania.Damskie scrubsy Smitten charakteryzują się nowoczesnym, bardzo kobiecym krojem, rockowym stylem i wyrazistą, różnorodną kolorystyką: od modnej w ostatnich sezonach lilii, przez głębokie bordo i granat, aż po oryginalne khaki czy morski błękit. Przyciągają uwagę detalami: kontrastowymi przeszyciami, taliowanym krojem, zamkami i dżetami. Świetnie się układają i, dzięki miękkości tkanin, zapewniają dużą wygodę noszenia. Zdecydowanie zasługują na miano najbardziej innowacyjnej odzieży medycznej! 

Odzież medyczna Landau na uniformix.pl

Żeby móc cieszyć się jakością, wygodą i niepowtarzalnym designem odzieży medycznej Landau i innych amerykańskich producentów, nie musisz zamawiać paczki zza oceanu. Bluzy czy spodnie Landau, Urbane i Smitten znajdziesz na uniformix.pl. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy, i odśwież swoją służbową garderobę – zasługujesz na to, co najlepsze!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

pixel