Białe klapki medyczne – wygoda w uniwersalnym stylu

2022-10-28
Białe klapki medyczne – wygoda w uniwersalnym stylu

Choć producenci obuwia medycznego prześcigają się w liczbie oferowanych wariantów kolorystycznych, biel cały czas nie traci na popularności. Jest uniwersalna, więc pasuje do praktycznie wszystkich ubrań, a do tego podkreśla profesjonalizm i nienaganny poziom higieny pracowników szpitali i przychodni. Szukasz wygodnego obuwia, które zapewni Ci komfort nawet podczas wyjątkowo aktywnego dyżuru? Białe klapki medyczne ze sklepu uniformix.pl to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

 

 

 

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto mieć w swojej szafie białe klapki medyczne?
  • Jakie rodzaje klapków medycznych cieszą się największą popularnością?
  • Jakie klapki medyczne są dostępne na uniformix.pl?

Białe klapki medyczne – dlaczego warto?

W przypadku lekarzy i pielęgniarek białe obuwie to klasyka sama w sobie. Kolor ten od dziesięcioleci jest utożsamiany z profesjami medycznymi i czystością, więc nosząc białe klapki podczas dyżuru, podkreślisz swój profesjonalizm i wysoki poziom higieny. Ale to nie wszystko! Biel ma jeszcze jedną zaletę, która sprawia, że chętnie sięgają po nią osoby na całym świecie. Jest niezwykle uniwersalna! Będzie się dobrze komponować nie tylko z klasycznym fartuchem, ale i uniformem utrzymanym w dowolnej, innej kolorystyce. Jeśli w Twojej szafie znajdują się ubrania o różnych barwach, nie musisz kupować kilku par obuwia. Wystarczą białe klapki medyczne!

 

 

Rodzaje klapków medycznych

Białe klapki medyczne mogą przyjmować różne formy, więc niezależnie od preferowanego stylu ubierania, każdy znajdzie model dla siebie. Poniżej opisujemy najczęściej wybierane rodzaje obuwia dla pracowników ochrony zdrowia.

 

 

Piankowe obuwie medyczne, często nazywane „crocsami” lub „clogami”, jest lekkie, elastyczne, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Sprawdza się nawet tam, gdzie wymogi dotyczące higieny są szczególnie restrykcyjne, np. na sali operacyjnej. Ich cholewka ma zazwyczaj dużą liczbę otworów wentylacyjnych, aby stopa mogła swobodnie oddychać. Z kolei podeszwa amortyzuje szkodliwe dla stawów i kręgosłupa wstrząsy.

 

 

Chodaki i drewniaki medyczne to obuwie, którego stukot wypełniał niegdyś szpitalne korytarze. Współczesne obuwie nie wydaje już jednak charakterystycznego dźwięku. Podeszwę najczęściej pokrywa warstwa amortyzującej i tłumiącej wstrząsy gumy, która dodatkowo chroni obuwie przed wilgocią. Dużą zaletą chodaków jest to, że powstają z naturalnych materiałów (skóry i drewna), które są przyjazne dla skóry i mają właściwości higroskopijne.

 

 

Klasyczne klapki medyczne to kolejny rodzaj obuwia, który powstaje z naturalnych materiałów. Podobnie jak w przypadku drewniaków, ich cholewka jest skórzana, ale podeszwa powstaje z korka lub od środka powleka się ją warstwą naturalnej skóry. Wykonane w ten sposób buty są wygodne, przyjazne dla skóry i szybko odprowadzają wilgoć

Białe klapki medyczne dostępne na uniformix.pl

W sklepie internetowym uniformix.pl dostępny jest szeroki wybór obuwia dla lekarzy i pielęgniarek, w tym białych klapków medycznych. Na uwagę z pewnością zasługują buty Buxa Professional MED11 z warstwą amortyzującą w podeszwie i anatomicznie wyprofilowaną wkładką, która zapewnia wsparcie trzem kluczowym strefom stopy. Ciekawą propozycję ma również marka Pofam Jedność. Klasyczne białe klapki medyczne z korkową podeszwą, dostępne w wersji z zabudowanymi bądź odkrytymi palcami, zapewnią komfort nawet podczas wyjątkowo aktywnego dyżuru.

W ofercie uniformix.pl nie mogło zabraknąć białych chodaków medycznych z anatomicznie wyprofilowaną podeszwą olchową. Modele UN9010 i UN9014 mają odkryte palce, a UN9012 i UN9018 zabudowaną z przodu cholewkę. Z fasonu typu „clog” warto z kolei wymienić damskie MC100 i męskie MC101 marki Miraclogs. Oba powstały z pianki EVA, która podczas chodzenia dopasowuje się do kształtu stopy i jest na tyle wytrzymała, że klapki można prać w pralce.

Jeśli szukasz białych klapków medycznych albo innego obuwia do pracy, koniecznie odwiedź uniformix.pl.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

pixel