Ciepłe polary dla personelu medycznego

2017-10-19
Ciepłe polary dla personelu medycznegoCiepły, miękki polar to jeden z obowiązkowych elementów garderoby na chłodniejsze dni i noce. Może być używany jako wierzchnia kurtka, albo zamiast bluzy lub swetra. Polary bardzo dobrze sprawdzają się jako ubranie robocze do szpitala, szczególnie na oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć, gdzie niejednokrotnie trzeba wyjść na zewnątrz po pacjenta.

Co o polarze warto wiedzieć?

Polary są tak powszechne, że właściwie nie zdajemy sobie sprawy, że jest to stosunkowo nowy wynalazek odzieżowy. Pierwszy prototyp tego materiału powstał 1979 roku w laboratoriach firmy Malden Mills w USA i został zaprojektowany na wzór futra niedźwiedzia, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, niską chłonnością wody (materiał hydrofobowy) oraz niewielką wagą.

Polary medyczne dla lekarzy i pielęgniarek

W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat, podstawowy prototyp tkaniny polarowej był wielokrotnie ulepszany. Obecnie produkowane są różne rodzaje polarów, od tych zwykłych, aż po polary nowej generacji, wykonywane w trójwarstwowej technologii, zapewniające perfekcyjną termoizolację nawet w ekstremalnych warunkach.

Na potrzeby segmentu medycznego sprzedajemy bluzy polarowe, będące kompromisem pomiędzy jakością i ceną. Polary medyczne damskie i męskie Uniformix wykonane są z wysokogatunkowej tkaniny odpornej na uszkodzenia, zapewniającej ochronę przed zimnem i dobre odprowadzanie potu.

Jakie są zalety polarów?

Garderoba polarowa doskonale sprawdza się jako zamiennik kurtki i bluzy. Chroni przed zimnem i nie krępuje ruchów. Materiał ten bardzo dobrze reaguje na temperaturę i zmianę wilgoci, jest hydrofilny, a więc wchłania nie więcej niż 1% wody. Ponadto polary są elastyczne, dopasowują się do ciała i nie krępują ruchów, nie gniotą się w praniu, bardzo szybko schną i nie chłoną zapachów z zewnątrz (co jest ważne w pracy w szpitalu, gdzie rozchodzi się wiele nieprzyjemnych woni).

Jaki polar wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, na rynku można znaleźć wiele modeli polarów i bluz polarowych, które różnią się od siebie jakością i zastosowaniem. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę to grubość materiału – im wyższa gramatura, tym polar jest cieplejszy
  • 100g/m2 – to najmniejsza gramatura polaru. Materiał jest cienki i lekki, bardzo dobry jako bluza do noszenia na co dzień, ale nie nadaje się jako wierzchnia odzież.
  • 200g/m2 – polar średniej grubości, bardzo dobrze sprawdza się jako medyczna bluza polarowa na chłodniejsze dni.
  • 300g/m2 – to gramatura grubych polarów, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję wierzchniej odzieży. Często mają krój kurtek, mogą być też stosowane jako podpinka do ciepłych, zimowych ubrań.
  • Inne gramatury – oprócz powyższych trzech grubości, są również gramatury pośrednie, jak chociażby w męskiej bluzie polarowej Adler o gramaturze 280g/m2.

Wygodne bluzy polarowe

Grubość materiału to nie wszystko. Na funkcjonalność i wygodę bluzy polarowej ma wpływ także jej konstrukcja. Czy w polarze zastosowano ściągacze i dodatkowe wzmocnienia? Czy bluza ma kieszenie? Jaki jest jej krój i czy ma kaptur? Dopiero odpowiadając sobie na te pytania i biorąc pod uwagę wszystkie parametry, zyskujesz pewność dobrego zakupu.

Polary medyczne Uniformix – czy warto?

Ciepłe ubranie zapewnia komfort termiczny podczas pracy, a to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób pracujących na oddziale ratunkowym. Bluzy polarowe w sklepie Uniformix nie są oznaczone w żaden specjalny sposób (nie posiadają medycznych naszywek), więc można je nosić jako zwykłą odzież wierzchnią. Zaznaczamy jednak, że nie należy wykorzystywać tego samego stroju jako ubranie służbowe i codzienne.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017

Polecane

Bluza polarowa męska, biała.

Bluza polarowa męska, biała.

84,00 zł brutto1680 pkt.
Bluza polarowa męska, granatowa.

Bluza polarowa męska, granatowa.

84,00 zł brutto1680 pkt.
pixel